1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep’te anlamlı platform: Yardımlaşmak Güzeldir Platformu
Gaziantep’te anlamlı platform: Yardımlaşmak Güzeldir Platformu

Gaziantep’te anlamlı platform: Yardımlaşmak Güzeldir Platformu

Yardımlaşmak Güzeldir Platformu Kurucusu Büşra Yılmaz, Detail Haber’e platform hakkında bilgiler verdi. Platformun yaptığı ve yapacağı projelerden bahsederek “Bize göre yardımlaşmak, sevgiden sonra insan hayatını güzelleştiren en önemli iletişim köprüsüdü

A+A-

DETAILHABER.COM - HABER MERKEZİ
yardimlasmak-guzeldir-(1).jpgYardımlaşmak Güzeldir Platformu Kurucusu Büşra Yılmaz, “Toplumsal bilincin ve insani değerlerin canlı tutulabilmesi için yardımlaşma vazgeçilmez bir parçamız olmalıdır. Yardımlaşmanın birçok yöntemi olmakla beraber, biz daha çok geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımız ile ilgilenmekteyiz. Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK "Gelecek için hazırlanan vatan evlatlarına, hiçbir güçlük karşısında yılmayarak tam bir sabır ve metanetle çalışmalarını ve öğrenim gören çocuklarımızın ana ve babalarına da yavrularının öğreniminin tamamlanması için hiçbir fedakarlıktan çekinmemelerini tavsiye ederim." sözünü en önemli ilkemiz olarak benimsemekteyiz. Bu kapsamda bir çok sebepten dolayı gelecek nesillerimizin yetişmesinde eksik kaldığını gördüğümüz hemen her konuya Türkiye'nin her yerinden bizimle iletişim kuran bağışçılarımızla ulaşarak, eğitim hayatlarına olumlu dokunuşlar yapmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“25 KÖY OKULUNA ULAŞTIK”

Yılmaz, “Yardımlaşmak Güzeldir Platformu’nun kurucusu benim. 2019 yılı içerinde kurulmasına rağmen çok kısa bir sürede 25 köy okuluna ulaştı. Çeşitli yollarla tarafımıza ulaşan talepleri liste haline getirerek sosyal medya hesabımızdan paylaşıyoruz. Sayfamızda eksik listemizle beraber okulun açık adresi ve bizimle iletişim kuran öğretmenlerimizin de iletişim numaralarını yayınlamaktayız. Bu sayede bağışçımız dilerse, okul ile kendiside iletişime geçerek ihtiyacı giderebilmektedir.” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI TOHUM GİBİDİR”

Büşra Yılmaz, “Yardımlaşmak Güzeldir Platformu olarak çocukları yağmura benzetiyoruz ve asla bir kaba koyulmaması gerektiğini düşünüyoruz. Çocuklarımızı tohumlara benzetiyoruz. Onlara tohum olup, yeşerebilmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. François Rabelais'in dediği gibi “Bir çocuk doldurulacak bir vazo değildir, o yakılacak bir ateştir” sözündeki gibi el ele inanarak ateşi fitillemek ve bütün çiçekleri yeşertebilmek umuduyla çalıştıklarını belirtti.

yardimlasmak-guzeldir-(3).jpg

“ÇOCUKLAR OYUNCAKLARI KULLANARAK HAYATI KEŞFEDER”

Yardımlaşmak Güzeldir Platformu Kurucusu Büşra Yılmaz,  “Çocuklar için oyun hayattır ve bu hayatın malzemeleri de oyuncaklardır. Çocuklar oyuncakları kullanarak hayatı keşfeder ve öğrenirler. Bu kapsamda özellikle köy okullarındaki çocuklarımız için Oyuncak Projesi'ni hayata geçirdik ve kuruluşumuzdan bu yana kısa bir süre olmasına rağmen yüzlerce oyuncağı çocuklarımıza ulaştırabildik.” dedi.

Yılmaz, projelerinden bahsederek “Kitap Bağışçısı Ol projemizle gerek tarafımıza ulaşan gerekse bağışçılarımız tarafından direk okullara gönderilen 1750 adet kitabın öğrencilerimize ulaşmasına yardımcı olduk. Ayrıca ÖSYM tarafından yapılan sınavların çıkışında topladığımız kalem, silgi ve kalem traşları yine köy okullarındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi.

Büşra Yılmaz, “Sosyal medyayı dolu dolu kullanarak bağışçılarımız ile ihtiyaç sahiplerini buluşturup, yeni nesillerin iyi şartlarda yetişmesi için uğraş vermekteyiz. Hiç bir kar amacı gütmeyen, tamamen gönüllülük esaslı çalışarak, yeni nesillerimizin mimarı olan çocuklarımızın hayatları için yararlı dokunuşlar yapabilmeyi amaçlıyoruz. Bu uğurda bizlere destek olmak isterseniz @yardimlasmakguzldir sayfamızı takip ederek talepte bulunan okulları inceleyip, eksik listelerinden istediğinizi karşılayabilirsiniz. Bizlere göre dünyanın en güzel yeri, bir çocuğun kalbidir. Unutmayalım ki çocuk gülerse dünya güler” sözlerine yer verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

4 Yorum