1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Gaziantep’te AKP ve MHP ittifak yapacak mı? MHP’lilerden tepki..!
Gaziantep’te AKP ve MHP ittifak yapacak mı? MHP’lilerden tepki..!

Gaziantep’te AKP ve MHP ittifak yapacak mı? MHP’lilerden tepki..!

Gaziantep’te Ak Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakındaki belirsizlik partililer tarafından tepkiye neden oldu.

A+A-

Gaziantep'teki Cumhur İttifakı belirsizliğinin MHP'de sıkıntılar yarattığı öğrenildi. Bazı MHP'liler AK Parti ile ittifak yapıldığı yolundaki söylemlerin geçerlilik kazanmadığını ileri sürerek “Ortada açıklanmış bir şey yok. Gaziantep’te partili olarak herkesin kafası karışık. Aday adaylarımız var ama hiç bir adım atılmıyor. Bizlere AK Parti desteklenecek diye de bir şey söylenmedi. Doğrusu ne durumdayız kimse bilmiyor” diye konuştular.

TEK KESİN OĞUZELİ

MHP'nin aday olarak tek aday olarak sadece Oğuzeli olmasına dikkat çeken partililer “Bir sürü dedikodu dolaşıyor. Bazı arkadaşlara Nizip MHP'ye verilecek denilmiş. Keşke olsa diyoruz ama bunu da doğrulatamıyoruz. Nurdağı meselesi var, o da belli değil. Ama eğer ittifak yapacaksak, merkez ilçeden birisinin MHP'ye verilmesi gerekir” şeklinde konuştu.

AK PARTİ'YE ELEŞTİRİ

Adının açıklanmasını istemeyen MHP'li bir yönetici ise, AK Partiyi eleştirerek “Tamam genel başkanımız desteklenecek dedi ama boşu boşuna destek verilmez ki. MHP olarak bize ne verilecek. Şu anda Gaziantep'te inanılmaz bir potansiyelimiz oluştu. Büyükşehir'de Ejder Demir aday gösterilse yüksek oranda oy alacağımıza kesinlikle inanıyoruz. Ama hepsi bir kenara atıldı. Bize genel merkezden aday olunmayacak, doğrudan AK Partiye destek verilecek de denilmiyor. Bu gelişmeler can sıkıcı” dedi. 

MİLLETVEKİLLERİNDEN SES YOK

Bu arada MHP Milletvekillerinin sessizliği de eleştiri konusu oldu. Gaziantep'te yaşanan gelişmeler hakkında konuşulmaması ve ne yapılacağının belli olmamasından dolayı, milletvekillerinin sessiz kalmasını eleştiren partililer, “Şu andaki durumun netliğe kavuşması için sayın vekillerimiz bir açıklama yapmalı” diye konuştular.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

1 Yorum