1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantepli Şemsettin Gürpınar RTÜK Başkan Yardımcısı olarak atandı
Gaziantepli Şemsettin Gürpınar RTÜK Başkan Yardımcısı olarak atandı

Gaziantepli Şemsettin Gürpınar RTÜK Başkan Yardımcısı olarak atandı

Gaziantepli Şemsettin Gürpınar, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

A+A-

Gaziantepli Şemsettin Gürpınar, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Gürpınar, 1995 yılından bu yana RTÜK'te çeşitli alanlarda önemli görevlerde bulunmuş ve başarılı çalışmalara imza atmıştı. Gürpınar ayrıca AK Parti Gaziantep 27. Dönem Milletvekili Adayıydı.

ŞEMSETTİN GÜRPINAR KİMDİR?

1958 yılında Gaziantep’te doğan Şemsettin Gürpınar, lise öğrenimini Nizip lisesi Fen bölümünde, Lisansını Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi bölümünde, Yüksek Lisansını Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Yönetim Bilimleri dalında “Motivasyonun Personel Yönetimindeki Rolü” konulu tez çalışması ile tamamladı.

İş hayatına 1980 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığında başlayan GÜRPINAR sırasıyla Ankara Numune Hastanesinde İdari Müdür, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde Müdür, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu. Görevde bulunduğu sürede genel yayın yönetmenliği ve yazı işleri müdürlüğünü de yaptığı “Yurt-Kur” dergisini çıkarmış olup ayrıca üniversite gençliğine yönelik “Kahvaltı Alışkanlığı” projesi dâhil sosyal kültürel ve sportif birçok projelerde görev aldı.

1995 yılında Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna atanan GÜRPINAR, “Radyo Televizyon Yayınlarında Öz Türkçe Kullanımı ve Yabancı Dillerden Etkileşim” adlı tez çalışması ile Üst Kurul Uzmanı unvanını aldı. Üst Kurul Uzmanı olarak görev yaptığı süreçte, karasal lisans tahsisine dair“T1 tipi Ulusal Televizyon yayın Lisansı Seçme Özelliği Sıralama İhalesi”, Avrupa Birliği ile yürütülen müzakerelere ilişkin “İstatistik Faslı” çerçevesinde Brüksel’de yapılan “Euro Stat Tarama Toplantılarında” çalışma ve komisyon üyesi olarak görev aldı. Radyo ve televizyon yayınlarına yönelik çıkarılan “RTÜK Dergisi” nin genel koordinatör ve yazı işleri müdürlüğünü yaptı. “Reklam Gelirleri Üst Kurul Payı Yönetmenliği” ve “İzlenme Ve Dinlenme Oranı Ölçüm Yönetmenliği” hazırlanması çalışmalarında bulundu.

Ayrıca Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Vakfı yönetim kurulu üyeliği ve RTÜK Vakfı yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu. Halen Kamuoyu, Yayın Araştırma ve Ölçme Dairesi Başkanı olan GÜRPINAR, 29 Temmuz 2019 tarihinde atandığı Üst Kurul Başkan Yardımcılığını asaleten yürütmektedir. İngilizce bilen Gürpınar Evli ve iki çocuk babasıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT