1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep Sağlık-Sen Başkanı Mehmet Ali Arayıcı FETÖ'den 4'ncü kez hakim karşısında
Gaziantep Sağlık-Sen Başkanı Mehmet Ali Arayıcı FETÖ'den 4'ncü kez hakim karşısında

Gaziantep Sağlık-Sen Başkanı Mehmet Ali Arayıcı FETÖ'den 4'ncü kez hakim karşısında

Türkiye Kamuoyu ve Gaziantep Sağlık camiasının gözü bu mahkemeye çevrildi. Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı yargılandığı FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliğinden 4. kez hakim karşısına çıkıyor. Gözler çıkacak karara çevrildi.

A+A-

Gaziantep'te 2016 yılında sağlıkçılara karşı yapılan FETÖ operasyonunda çok kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar arasında Sağlık-Sen Gaziantep şube başkanı Mehmet Ali Arayıcı'da Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü'nde 4 gün sorgulandıktan sonra savcılığa sevk edilmiş ve ardından da  yaklaşık 5 ay açığa alınan Arayıcı FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliğinden bugün hakim karşısına çıkacak. Arayıcı'nın davası 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 11.20'de başlayacak. 

MAHKEME DOSYASINDA DİKKAT ÇEKEN O MESAJIN İÇERİĞİ

Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkanı olan Mehmet Ali Arayıcı 7 Şubat 2012 yılında MİT krizinden sonra tüm Gaziantep Sağlık Sen üyelerine 14 Mart Tıp Bayramı'nda SMS hattından mesaj atmıştı. Attığı mesaj dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın rahatsızlığı ile ilgiliydi. Arayıcı o dönem Erdoğan'ın rahatsızlığıyla alay edercesine "Bir ulusun kaderi başbakanın sindirim organlarının iyi çalışıp çalışmamasına bağlıdır" mesajını atmıştı. Arayıcı bugün üyelerine attığı bu mesaj sebebiyle hakim karşısında olacak.

4. kez Hakim karşısına çıkacak olan ve FETÖ'den yargılanan Gaziantep Sağlık Sen Başkanı Mehmet Ali Arayıcı ile ilgili 12 Temmuz 2018'de yarğılandığı mahkemenin Hakimi,  delil toplamak ve yeni tanıkları dinlemek için 6 Aralık 2018 tarihine saat 11:20'ye ertelenmişti. Kamuoyunun ve sağlık camiasının gözlerinin çevrildiği bu mahkemede çıkacak karar merakla beklendiği öğrenildi. (Memohaber.com)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT