1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Gaziantep Sağlık Camiasının önde gelen isimlerinden Ergun Solmaz, MHP’den aday adayı!
Gaziantep Sağlık Camiasının önde gelen isimlerinden Ergun Solmaz, MHP’den aday adayı!

Gaziantep Sağlık Camiasının önde gelen isimlerinden Ergun Solmaz, MHP’den aday adayı!

Gaziantep sağlık camiasının ve ülkücü camianın önemli isimlerinden Ergun Solmaz, MHP’den milletvekilliği aday adaylığına başvurdu.

A+A-

DETAILHABER.COM - HABER MERKEZİ
Gaziantep’teki sağlık camiasının ve Ülkücü hareketin önde gelen isimlerinden Ergun Solmaz, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Gaziantep Milletvekilliği için aday adaylığına başvurdu. Solmaz’ın bu kararı sağlık dünyasında ve ülkücü camiada sevinçle karşılandı.

Solmaz konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “24 Haziran 2018 / 27. Dönem milletvekili aday adaylığı için; Bizim için kutlu bir sevda ve yaşam biçimi olan ülkücü hareketin siyasi temsilcisi Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı olmak için memuriyet görevinden istifa etmiş bulunuyorum. Cenabı Mevla davamız ve ülkemiz için hayırlı uğurlu eylesin. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” ifadelerini kullandı.

ERGUN SOLMAZ KİMDİR?

04.10.1977 Gaziantep doğumlu, Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinden. Elazığ Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunudur. Bir süre Kalyon Plastik Ankara fabrikasında Kalite Güvence müdürü olarak çalıştı. Daha sonra memuriyet hayatına girdi. Sağlık Bakanlığı bünyesinde uzun süre Hastane müdür yardımcılığı, ihale komisyon başkanlıkları yaptı. Gerek okul döneminde gerekse çalışma hayatı boyunca pek çok Ülkücü kuruşların bünyesinde görev aldı. Üniversite döneminde üniversite başkanlığı, Şahinbey Ülkü ocakları yönetim kurulu üyeliği, ülkücü teknik elamanlar derneği yönetim kurulu üyeliği, Türk İslam Vakfı yönetim kurulu üyeliği-mütevelli heyet üyeliği, Türk Sağlık-Sen hastane baş temsilciliği gibi görevlerde bulundu. 24 Haziran 2018 'de yapılacak milletvekilliği seçimlerinde ülkücü davanın bir neferi olarak devletin bekasının yoğun tehdit altında olduğu şu günlerde milli mücadeleye daha aktif destek olmak adına 27. Dönem milletvekilliği seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı olmak için Sağlık Bakanlığındaki memuriyet görevinden istifa etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

1 Yorum