1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep PTT’de bankamatik memuru mu?
Gaziantep PTT’de bankamatik memuru mu?

Gaziantep PTT’de bankamatik memuru mu?

PTT Gaziantep Başmüdürlüğü bir ‘bankamatik memuru’ iddiası ile gündeme geldi.

A+A-

Başmüdürlükte 2018 yılında göreve gelen F.E. isimli kadın personel, iddiaya göre önce taşeron sonra asil memur olarak çalıştığı PTT’nin kapısından bile girmeden her ay bankamatikten maaşını çekti. Geçim kaygısının hat safhada olduğu bu dönemde bankamatik memuru iddiaları ise Devletin Kurumu PTT’ye yakışmadı.

PTT Gaziantep Başmüdürlüğü, son günlerde bankamatik memuru iddiaları ile çalkalanıyor. Başmüdürlükte 7 Nisan 2018 tarihinde taşeron olarak işe başladığı iddia edilen F.E. isimli kadın personel 29 Ağustos tarihinde işten ayrıldı. İşten ayrıldıktan 2 gün sonra asil memur olarak ataması yapılan F.E. hakkında PTT’nin kapısından dahi girmediği iddia edildi.

KOCASI GAÜN’DE GENEL SEKRETER YARDIMCISI

PTT çalışanlarının ismini bile duymadığı çalışanın bu tarihten itibaren maaşını her ay düzenli olarak aldığı öğrenildi. İddialara göre Gaziantep Üniversitesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı M.A.E.’nin de eşi olan F.E. isimli kadın çalışan, işe gitmeden maaşını alıyor.

ONCA İŞSİZ SOKAKTA KOL GEZERKEN…

İddialar ışığında soruyoruz; onca işsiz sokakta kol gezerken, çalışmayan bir kişiye her ay düzenli olarak maaş yatırıldı mı? Bahsi geçen memur PTT’de hangi görevi yürütüyor? İşe dahi gitmediği iddia edilen kişinin Devletin kurumu PTT’den maaş alması doğru mu? (Kaynak: Gaziantep Doğuş – Nevre Saraç)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT