Açıklamasında özellikle delege seçimin gizli yapılarak seçimin oldu bittiye getirildiğini öne süren Gaziantep Öz Sağlık İş Sendikası Şube Başkan Adayı Mehmet Durdu, ‘’Şube başkanı Mehmet GÖRGEL Rakiplerini hiçe sayarak hiç bir kuruma bilgi vermeden üç günlük ilan takvim bildirisini dahi asmayarak kendi asker delege oylarıyla şimdiden seçimin galibi oldu. Sendika adayı olan 7 aydır sahada tüm üyeleri gezen onların güvenini kazanan Mehmet Durdu, kısa zamanda olumlu sonuçlar alacağını hisseden mevcut başkan, usulsüzlük yaparak sessiz sedasız kendi asker delegesini ilan etti.

‘’DELEGELER HİÇE SAYILDI’’

Yaşananların kabul edilir olmadığını ifade eden Durdu, ‘’Normal şartlarda  29.09.2022 günü Şube başkanlığı seçimi yapılacağı üyelerden delege seçimini saklayarak üyeyi hiçe sayarak seçme ve seçilme hakkını gasp etti asker delegesini korumuş oldu. Şube başkanı  buna güvenerek seçimlere gölge düşürdü üyeleri ve seçilecek delegeleri hiçe saydı. Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert mevcut yönetimlere bir dönem söz vermiş. Bizler sürekli alanda, sahada  sendika üyelerine sosyal haklarını anlatıyor, yarınlara umut ışığı oluyorduk. Bunu bilen mevcut başkan seçim takvimini belirtmeden kendi asker delegeleri ile seçimin adeta galibi oldu.’’ diye konuştu.

‘’GEREKLİ İTİRAZLARI YAPACAĞIZ’’

Konuyla ilgili olarak gerekli itirazları yapacaklarını dile getiren Durdu, şunları söyledi: ‘’Bu usulsüzlük ve haksızlık karşısında Yüksek seçim kurulu başkanlığı ve savcılığına suç duyurusunda bulunacağım belirten Mehmet Durdu, "Kimsenin seçme ve seçilme hakkına hiç kimse ipotek koyamaz itirazımızı edeceğiz adam gibi tekrar seçime gideceğiz bu şekilde cesaretinin olmadığını seçimi kaybedeceğini biliyordur buna müsade etmeyeceğiz." dedi.

ÖZ SAĞLIK İŞ SENDİKASI GAZİANTEP ŞUBESİNDE BÜYÜK DEPREM
 
Öz Sağlık İş Sendikası Gaziantep Şube seçimlerinde usülsüzlük iddiası. Bu iddiaya göre Gaziantep Şube başkanlığına aday olan Mehmet Durdu ve arkadaşlarının seçime katılmasını engellemek için Gaziantep mevcut şube başkanlığınca 29.09.2022 tarihinde yapılacak olan Genel Kurula katılacak delegeler herhangi bir seçim yapılmadan yasaya aykırı bir şekilde belirlenmiş ve ilan edildiği bildirildi.

Vali Davut Gül’den Ramazan Ayı mesajı Vali Davut Gül’den Ramazan Ayı mesajı

Bunun üzerine Başkan adayı Mehmet Durdu ve arkadaşları olayı avukatları Kerim Bahadır Ertaş vasıtasıyla öncelikle Öz Sağlık İş Sendikası Genel Merkezine iletti ve akabinde Ankara İş Mahkemesi’nde 29.09.2022 tarihli Genel Kurulunun tedbiren durdurulması ile Gaziantep Şubesi'nin delege seçiminin tüm sonuçları ile iptali, delege seçimlerinin yenilenmesi ve şube yönetimine seçim için görev süreleri belirlenerek kayyum tayin edilmesini istedi. İşçi camiasının gözlerini üstüne çeken Gaziantep Şube başkanlığı seçimlerinin ve şaibe iddialarının akıbetini yargı belirleyecektir. Öz sağlık iş sendikası kurum temsilcileri ise bu seçimlerdeki şaibenin genel merkez tarafından yapıldığını vede şube başkanının suçunun olmadığını üyelere idda edip Genel merkezi yönetimi ile benim  aramı açmaya çalışıyorlar açıklamasını yaptı.