1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep İl Sağlık Müdürü Sarıfakı istifa etti! Bakan Koca'dan teşekkür
Gaziantep İl Sağlık Müdürü Sarıfakı istifa etti! Bakan Koca'dan teşekkür

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Sarıfakı istifa etti! Bakan Koca'dan teşekkür

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı Ankara’ya çağırıldı. 2,5 yıldan bu yana Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Sarıfakı, Sağlık Bakanı Koca ile bir görüşme gerçekleştirirken Koca, Sarıfakı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür etti

A+A-

GAZİANTEP İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Serdar Sarıfakı Ankara’ya çağırıldı. 2,5 yıldan bu yana Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Sarıfakı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir görüşme gerçekleştirirken Bakan Koca, Sarıfakı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Sarıfakı ise Detailhaber.com'un edindiği bilgiye göre yarın istifasını sisteme giriyor ve İl Sağlık Müdürlüğü görevinden ayrılacak.

SARIFAKI, JET HIZIYLA ANKARA ÇAĞRILDI

İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Serdar Sarıfakı bugün ani bir kararla Ankara’ya çağırıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Ankara’ya çağırarak kısa bir görüşme yaptığı Sarıfakı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür edildiği öğrenildi. Ayrıca Sarıfakı, ilgili bakan yardımcısı ile de görüşerek istişarelerde bulundu. Sarıfakı, bakan yardımcısı ile yaptığı istişareler neticesinde istifasını sunmaya ve görevi bırakmaya karar verdi.

SÖZLEŞMELER YARIN SONA ERİYOR

Sağlık Bakanlığı, 3 ay önce birçok ildeki sağlık müdürünün görev sürelerini ve sözleşmelerini 3 aylığına uzatmıştı. Bakanlık tarafından uzatılan 3 aylık süre yarın sona ererken, Sağlık Bakanlığı’nın bazı illerdeki müdürlüklerin sözleşmelerini 15 gün daha uzatacağı, bazı illerde ise değişiklikler yapacağı öğrenildi. Değişiklik yapılacak iller arasında Gaziantep’in de olduğu ve Sarıfakı’nın yarın istifasını sunarak görevi bırakacağı öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT