1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep Emniyet Müdürü Karaduman'dan flaş trafik kazaları açıklaması: Önlemler işe yaradı, kazalar azaldı
Gaziantep Emniyet Müdürü Karaduman'dan flaş trafik kazaları açıklaması: Önlemler işe yaradı, kazalar azaldı

Gaziantep Emniyet Müdürü Karaduman'dan flaş trafik kazaları açıklaması: Önlemler işe yaradı, kazalar azaldı

Gaziantep’te artan trafik denetimleri ve yürütülen etkili kampanyalar ölümlü trafik kazalarının sayısını düşürdü.

A+A-

Gaziantep İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, il genelinde meydana gelen trafik kazalarının 2019 yılının ilk 4 aylık dönemi ile 2018 yılının aynı dönemi mukayese edildiğinde ölümlerin yüzde 40.3 oranında azaldığı bir başka deyişle 405 daha az can kaybının yaşandığını söyledi.

Gaziantep’te 2019 yılı Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla, ‘Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği’ temasıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen törenle başladı.

ÇALIŞMALAR MEYVESİNİ VERİYOR

Karaduman, kazaların azaltılması yönünde Türkiye genelinde yapılan başarılı ve gayretli çalışmaların Gaziantep’te de devam ettiğini belirterek, “İlimiz genelinde 2018 yılında 2017 yılına göre ölümlü kazalarda yüzde 34 oranında azalma meydana gelmiş ve 32 daha az can kaybı yaşanmıştır” dedi.

4 AYDA 14 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

2019 yılının ilk 4 aylık kaza istatistiklerini de paylaşan Karaduman, “2019 yılının ilk 4 aylık döneminde Gaziantep’te 11 ölümlü, 901 yaralanmalı ve bin 196 maddi hasarlı olmak üzere toplam 2 bin 108 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda 14 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 1447 kişi ise yaralanmıştır. Kaza analizleri neticesinde bir önceki yıla göre ölümlü kazalarda herhangi bir artış olmadığı görülmektedir. İlimiz genelinde meydana gelen kazalar üzerine gün, saat ve zaman aralıkları ile kazaya neden olan unsular titizlikle incelenerek analiz edilmekte, meydana gelen kazaların önüne geçmek ve azaltılmasına yönelik eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarımız artarak yıl boyunca devam etmektedir” dedi.

GAZİANTEP 15. SIRADAN 19. SIRAYA GERİLEDİ

Gaziantep’te trafikle ilgili yapılan yatırımlar, alınan tedbirler ve verilen eğitimlerin olumlu etkisi trafik kazalarına da yansıdı. Gaziantep’te 2018 yılında 6 bin 972 kaza meydana geldi. Bu kazalarda 57 kişi hayatını kaybederken, 5 bin 752 kişi de yaralandı. Gaziantep’te 2017 yılında meydana gelen 6 bin 977 kazada 86 kişi olay yerinde 50 kişide kaldırıldıkları hastanede yaşamını yitirdi. Ölümlü kaza sıralamasında geçen yıl 15. sırada olan Gaziantep bu yıl 4 sıra birden gerileyerek 19. sıraya geldi. (Gaziantep Oluşum)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT