1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gaziantep Arena Stadyumu’nun adı değişiyor!
Gaziantep Arena Stadyumu’nun adı değişiyor!

Gaziantep Arena Stadyumu’nun adı değişiyor!

Gaziantep Arena Stadyumu’nun yeni adı 7 milyon TL karşılığında değişiyor.

A+A-

Gaziantep Pusula Gazetesi’nden Halil Şarklı’nın haberine göre, Gaziantep Arena Stadyumu’nun yeni adı 7 milyon TL karşılığında Hasan Kalyoncu Arena oluyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan görüşmelerde Kalyoncu Holding yetkilileri  Gaziantep Arena Stadyumu’nun ismi hakkını almak için teklifte bulundu.

Edinilen bilgiye göre; Kalyoncu Holding yetkililerinin 7 milyonluk teklifi karşısında Gençlik ve Spor Bakanlığı fiyatın biraz daha artırılmasını istedi. Fiyat konusunda küçük pürüzler kalırken, son noktanın önümüzdeki günlerde koyulması bekleniyor.

7 MİLYON TL TEKLİF EDİLDİ

Gaziantep Arena Stadyumu’nun adı değişiyor. Açıldığı günden bu yana isim arayışında olan yetkilere flaş bir teklif geldi. Kalyoncu Holding Gaziantep Arena Stadyumu’nun isim hakkını almak için girişimde bulundu. 7 milyonluk bir teklifte bulunan Kalyoncu Holding, stadyumun ismine Holdingin kurucusu Hasan Kalyoncu’nun adını vermeyi planlıyor. Anlaşma sağlanırsa Gaziantep Arena Stadyumu’nun yeni adı 7 milyon TL karşılığında Hasan Kalyoncu Arena olacak.

KAMİL OCAK İSMİ GÜNDEME GELMİŞTİ

Geçtiğimiz aylarda sporseverlere kapılarını açan, Gaziantepspor ve Büyükşehir Gaziantepspor’un oynadığı lig maçlarına ev sahipliği yapan Gaziantep Arena Stadyumu’nda isim bilmecesi çözülmeye başladı. Yıllardır Kamil Ocak Stadyumu’nda maçlarını oynayan iki ekibin taraftarları ise yeni stadyuma  Kamil Ocak isminin verilmesini istemişti. Kamuoyunda stat ismi tartışılırken önümüzdeki günlerde yeni stadın adı Kalyoncu Arena olması gündemde.

SON TEKNOLOJİK STAD!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan Gaziantep'in yeni stadyumu, son teknolojiyle donatıldı. UEFA standartlarında olduğu belirtilen stadyum, 33 bin seyirci kapasiteli, bin 117 araçlık otopark ve localara sahip. Toplam 120 milyon liraya mal olan stadyum, dış cephesiyle de dikkati çekiyor. Stadyuma farklı açılardan bakıldığında, Gaziantepspor'u simgeleyen kırmızı veya siyah renkte görülüyor. Bu özelliği sayesinde Gaziantepli taraftarların "renkli stad" adını verdiği stadyumda son teknoloji de kullanılıyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT