1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fuat Avni deşifre oldu!
Fuat Avni deşifre oldu!

Fuat Avni deşifre oldu!

Sosyal medyanın en çok yanıt aradığı sorulardan biri de Fuat Avni kim? Bu soruya Sabah Gazetesi cevap verdi.

A+A-

Sosyal medyanın en çok yanıt aradığı sorulardan biri de Fuat Avni kim? Bu soruya Sabah Gazetesi cevap verdi.

Fuat Avni, Fuat Avni kim, Fuat Avni Emre Uslu, Fuat Avni Twitter, Fuat Avni nasıl biri, Fuat Avni gerçek adı

17 ve 25 Aralık sürecinde sosyal medyada açtığı hesaplarla savcılık ve poliste bulunan birçok dosyaya ilişkin gizli bilgileri paralel yapının çıkarlarına hizmet edecek şekilde afişe eden Fuat Avni'nin, Emre Uslu olduğu ortaya çıktı.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) savcılığa Fuat Avni mahlası ile gerek sosyal medyada gerekse de bazı internet sitelerinde boy gösteren kişinin Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu olduğunu bildirdi.

MİT, bu bilgiyi Fuat Avni'nin köşe yazısı yazdığı bir sitede, kuruma yönelik çeşitli iftiralar ortaya attığı gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı şikâyetin dilekçesinde verdi.

Emre Uslu'nun bu isimle yazı yazıp MİT'i yıpratmaya çalıştığı kaydedilen yazıda hakkında işlem yapılması istendi. Bu başvuru üzerine Uslu hakkında Fuat Avni imzası ile kaleme alınan ve MİT'i konu edinen bazı yazıları sebebiyle soruşturma açıldı.

Soruşturma dosyası Ankara Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun tarafından söz konusu internet sitesinin yayın yeri İstanbul olduğu gerekçesiyle İstanbul Savcılığı'na gönderildi. Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunduğu bilinen Emre Uslu Türkiye'ye dönerse ifadesine başvurulacak.

Bilindiği gibi Emre Uslu 30 Mart seçimlerinden hemen önce Brüksel'e gitmiş, bir süre burada kalacağını açıklamıştı. Uslu askerlik sorunları sebebiyle de daha önce ABD'den bir süre Türkiye'ye gelememişti.

Sabah - Nazif Karaman

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT