1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fırat’ın doğusuna operasyon ne zaman başlıyor? Bölgedeki MİT ve Askeri kaynaklardan Detail Haber’e önemli açıklamalar
Fırat’ın doğusuna operasyon ne zaman başlıyor? Bölgedeki MİT ve Askeri kaynaklardan Detail Haber’e önemli açıklamalar

Fırat’ın doğusuna operasyon ne zaman başlıyor? Bölgedeki MİT ve Askeri kaynaklardan Detail Haber’e önemli açıklamalar

Türkiye, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Komando birliklerinin birlikte Suriye’de Fırat’ın doğusuna yapacağı operasyonun ne zaman başlayacağını konuşurken bölgedeki kaynaklardan önemli açıklamalar var.

A+A-

DETAILHABER.COM - FURKAN GÖKŞEN - ÖZEL HABER
Fırat'ın doğusuna yapılacak operasyonda terör tehdidine karşı bölgeye çok sayıda askeri birlik sevkiyatı yapılırken, operasyon hazırlıklarının da sona gelindiği öğrenildi. Bölgedeki MİT ve askeri kaynaklar Detail Haber Genel Yayın Yönetmeni Furkan Gökşen’e operasyondan önce önemli açıklamalarda bulunarak operasyonunun başlayacağı tahmini tarihi verdi.

Bölgedeki kaynaklar, “Geçen aya kadar Fırat'ın doğusundaki alanlardan Türkiye'ye karşı sızma ve baskın girişimlerini yaşanıyordu, engelledik ve engellemeye de devam ediyoruz. Güdümlü, yüksek kalibreli ve gelişmiş silahlarla saldırıları ve taciz ateşleri açılıyordu stratejik kuralları ön plana çıkararak müdahale de bulunuldu" dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’NIN KAOS PLANI TUTMADI

Kaynaklar, "Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgeleri başta olmak üzere Türkiye'nin etki ürettiği alanlardaki istikrarsızlaşma terörünü önlemek. YPG/PKK doğrusal ya da asimetrik olarak FK, ZDH ve İdlib bölgelerinde istikrarsızlık, korku-karmaşa-yıldırma ve sosyolojik (etnik-mezhebi) kırılma peşinde” ifadelerine yer verdi.

FIRAT'IN DOĞUSUNA YAPILACAK OPERASYON TSK VE MİT’İN GÜCÜNÜN ETKİN OLDUĞU GÖSTERECEKTİR

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yapacağı operasyon Dünya diplomasisine TSK ve MİT’in gücünün tekrar etkin ve istikrarlı olduğunu gösterecektir.

OPERASYON TARİHİ NE ZAMAN? 

Bölgedeki MİT ve Askeri kaynaklar, Fırat’ın doğusuna yapılacak operasyonun Şubat veya Mart Ayında başlama ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT