1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FETÖ’ye cami teslim ederseniz… 7 yıldır bitirilemeyen cami
FETÖ’ye cami teslim ederseniz… 7 yıldır bitirilemeyen cami

FETÖ’ye cami teslim ederseniz… 7 yıldır bitirilemeyen cami

Temeli 9 Aralık 2012 yılında dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katılımıyla atılan Akkent Hz. Abdullah Camii'ni de göçük meydana geldi.

A+A-

DETAILHABER.COM – FURKAN GÖKŞEN – ÖZEL
Caminin yapım işini de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) finansal destek sağlamak ve örgüte üye olmak suçundan halen yargılanan Edacan İnşaat’ın sahibi Ahmet Selim Ener’e vermişti. 7 yıldır inşaat halinde olan ve tek bir çivini dahi çakılmadı cami inşaatında çökme meydana geldi. 2 kişi yaralanırken, bir mühendis de göçük altında kaldı.

Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan ve Türkiye'nin en büyük camilerinden biri olan Akkent Hz. Abdullah Camii'nin temeli, 2012'de Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Bakan Fatma Şahin'in katılımıyla atıldı. Temelin atılmasından 3 yıl sonra o caminin ruhsatının olmadığı ve cami inşaatında çalışanlarının da sigorta kaydı olmadığı ortaya çıkmıştı.

YAPIM İŞİNİ FETÖ'DEN YARGILANAN İŞADAMINA VERMİŞTİ

Skandallarıyla bilinen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Akkent Mahallesinde bulunan Akkent Camisinin yapım işini Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) finansal destek sağlamak ve örgüte üye olmak suçundan halen yargılanan Edacan İnşaat’ın sahibi Ahmet Selim Ener’e vermişti.

KORKUT KÜÇÜKCAN'A HALA ULAŞILAMADI

FETÖ sanığı Ahmet Selim Ener, FETÖ’den tutuklanınca cami inşaatını Şahinbey Belediyesi üstlendi. 7 yıldır bitmeyen cami inşaatında dün göçük meydana geldi. Olay yerinde çalışmalarını aralıksız sürdüren 250 kişilik ekip İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan’ın bulunduğu tahmin edilen yerdeki ahşap iskeleleri keserek şahsa ulaşma çalışmalarını sürdürürken göçüğün büyük olması nedeniyle Korkut Küçükcan’a henüz ulaşılamadı.

YAKINLARI SERT TEPKİ GÖSTERDİLER

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na Korkut Küçükcan’ın yakınları şöyle tepki gösterdi; “Zamanında FETÖ’cü işadamına inşaatı teslim ederseniz sonu budur. Olayın yetkili kişiler tarafından araştırılıp bu olayın faillerinin yargılanmasını talep ediyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT