1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FETÖ’cü hesabı yöneten isim Gaziantep’te yakalandı! İşte ismi ve bilgileri
FETÖ’cü hesabı yöneten isim Gaziantep’te yakalandı! İşte ismi ve bilgileri

FETÖ’cü hesabı yöneten isim Gaziantep’te yakalandı! İşte ismi ve bilgileri

FETÖ'cü kacsaatolduson ve dahibilal gibi hesapları yöneten FETÖ'cü Hüseyin Yılmaz, FETÖ Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bu akşam yapılan operasyonla yakalandı.

A+A-

Kaç Saat Oldu Son ve Dahi Bilal gibi hesapları yöneten FETÖ üyesi Gaziantep’te yakalandı.

Gaziantep'te gözaltına alınan Hüseyin Yılmaz isimli şahsın ifadesinin devam ettiği öğrenildi. Yavuzeli doğumlu olan Hüseyim Yılmaz'ın FETÖ'nun dersanesinde öğretmenlik yaptığı ve 2-3 ay hapis yattığı öğrenildi.

Sosyal medyada manipülatif haberlerin kaynağı olarak bilinen KAÇSAATOLDU hesaplarının kullanıcısı şahıs, Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’nın düzenlediği operasyonla Gaziantep’te gözaltına alındı.

40 yaşlarında olduğu öğrenilen şüphelinin 2019 yılında da Gaziantep dışında bir ilde gözaltına alınıp 2 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi. Şüphelinin, Güneydoğu bölgesindeki önemli isimlerden biri olduğu, FETÖ’ye ait dersanelerde öğretmenlik yaptığı ve mahrem imam yapılanması içerisinde bulunduğu öğrenildi. Şüphelinin gözaltında olduğu 2 ay boyunca hesabın aktif olmadığı ve serbest kaldıktan sonra hasta olduğu için giriş yapmadığı ve "yeniden döndüm aranızdayım" mesajlarıyla gözaltını gözlediği tespit edildi.

KAÇSAATOLDUCOM, KACSAATOLDUNET, KACSAATOLDUSON ve DAHIBILAL gibi operasyon hesaplarının kullanıcısı olduğu tespit edilen şüphelinin sorgusunun Gaziantep Emniyet Müdürlüğünde sürdüğü öğrenildi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT