1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FETÖ lideri Gülen'den Ramazan'da Ergenekon operasyonu talimatı: Onlar zaten oruç tutmuyor
FETÖ lideri Gülen'den Ramazan'da Ergenekon operasyonu talimatı: Onlar zaten oruç tutmuyor

FETÖ lideri Gülen'den Ramazan'da Ergenekon operasyonu talimatı: Onlar zaten oruç tutmuyor

FETÖ itirafçısının ifadesine göre Fetullah Gülen, Ergenekon tertibine Ramazan ayında da devam etmesinin emrini 'onlar oruç tutmuyor' sözleriyle vermiş.

A+A-

FETÖ ile mücadelesini sürdüren Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin gözaltına aldığı üsteğmen N.A.’nın ifadeleri, polis ekiplerini bile şaşırttı. İtirafçı olarak denetimli serbestlikten yararlanan ve serbest bırakılan üsteğmen, FETÖ’nün bilinmeyen sırlarını emniyette anlattı.

‘ONLAR ORUÇ TUTMUYOR OPEERASYONLARA DEVAM’

Ergenekon operasyonlarının sürdüğü 2011 yılında ABD’ye Fetullah Gülen’i ziyarete gittiğini anlatan N.A., “Mahrem abi benden bu ziyaret için 100 dolar himmet aldı. ABD’de bulunan FETÖ üssüne gitti ğimizde iki kişinin arasında geçen konuşmaya şahit oldum. Ramazan ayında Ergenekon operasyonlarının durması için Fetullah Gülen’e teklifte bulunmuşlar. O ise, “Onlar zaten oruç tutmuyor. Operasyonlara devam edin” talimatı vermiş. Bunu aralarında konuşurken duydum” ifadelerini kullandı.

SEÇİM ÖNCESİ DUA DAĞITMIŞ

17-25 Aralık’ta gerçekleştirilen kumpas operasyonlarından sonra Fetullah Gülen’in hükümetin seçimi kaybetmesi için dua dağıttığını anlatan N.A., “AK Parti seçimi kazanınca Fethullah Gülen, ‘Cemaat içindeki iki yüzlüler yüzünden bu dua kabul olmadı. Onlar gidince, dualar kabul olacak’ dedi. Bu duanın gerçek olacağını zannediyorlardı” ifadelerini kullandı.

‘NAMAZ KILMA, KALABALIKTA ALKOL AL’

FETÖ soruşturmaları kapsamında yine Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan ve itirafçı olarak serbest bırakılan astsubay B.A.’nın ifadeleri de, örgütün kirli yüzünü bir daha gün yüzüne çıkardı. Adeta İslam dini ile alay eden FETÖ’nün, akıl almaz talimatlarını anlatan B.A., “Mahrem abi deşifre olmamamız için bize, ‘Kalabalık ortamlarda alkol alın, herkes görsün. Namazı gözünüzle kılın. Abdest almayın’ dedi. Bende bir keresinde kalabalık ortamda, mahrem abiye bilgi vererek alkol aldım” şeklinde konuştu. İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT