1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FETÖ, helikopterden parça söküldüğünü tespit eden yarbayı dinledi
FETÖ, helikopterden parça söküldüğünü tespit eden yarbayı dinledi

FETÖ, helikopterden parça söküldüğünü tespit eden yarbayı dinledi

FETÖ, Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının hayatını kaybettiği helikopter kazasını soruşturan ve helikopterden parça söküldüğünü tespit eden yarbayı 2 yıl dinledi. Üstelik, teknik takip kararlarında FETÖ'den ihraç edilen hakimlerin imzası bulunuyor.

A+A-

Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının ölümüne neden olan helikopterin düşmesinin üzerinden 12 yıla yakın zaman geçti. Soruşturma çok yönlü olarak devam ederken olayda FETÖ izleri her geçen gün derinleşiyor.

HELİKOPTERDEN PARÇA SÖKÜLDÜĞÜNÜ TESPİT ETTİ

2010'da Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu tarafından kazayı incelemek üzere komisyon oluşturuldu. Teknik komisyonda yer alan Kara Havacılık Komutanlığında görevli Yarbay Nezih Göçmen, helikopter enkazından parça söken askeri personele ait videoyu tespit etti. Video 2011 yılının Eylül ayında kamuoyuna da yansıdı. Parçayı söken askerin ise 15 Temmuz hain darbe girişiminde FETÖ'cü olduğu belirlendi.

FETÖ'CÜLER 2 YIL BOYUNCA DİNLEDİ

Yarbay Göçmen'in o tespitinden sonra FETÖ'nün takibini takıldığı ortaya çıktı. Göçmen'in "terör ve suç örgütü" bağlantılı olduğu iddiası ile FETÖ'cüler tarafından 2 yıl yasa dışı dinlenildiği tespit edildi.

DİNLEME KARARINDAKİ FETÖ İMZALARI

Yarbay Nezih Göçmen hakkında 2011 ve 2012 yıllarında 3 kez dinleme kararı verildi. Kararlar, dönemin özel yetkili mahkemesi olan Malatya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne ait. Altında da yine FETÖ'den ihraç edilen hakimlerin imzası bulunuyor. Teknik takip talebinde bulunan ise dönemin Malatya Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü. Onun da FETÖ'den ihraç edilmiş olması dikkat çekici.

Yarbay Nezih Göçmen ve 75 mağdurun yer aldığı davada, FETÖ'cü 3 eski hakim hakkında toplam 672 yıl hapis cezası isteniyor. (Kaynak: TRT Haber)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT