Ezgi Alya Yiğit'in ölümüne sebep olan Osman Sarı hakkında açılan davanın bugün görülen duruşmasında, sanığın tutuklanması talebi reddedildi. Mahkeme, duruşmayı 28 Kasım'a erteledi.

Scooter ile yolun karşısına geçmeye çalışan 17 yaşındaki Ezgi Alya Yiğit’e çarparak ölümüne neden olan ehliyetsiz sürücü Osman Sarı hakkında ‘taksirle ölüme sebebiyet verme’ suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşması bugün Gaziantep Ağır Çocuk Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Duruşmada, Yiğit ailesi ve avukatları hazır bulundu. Sanık Osman Sarı ise duruşmaya SEGBİS ile bağlandı. Yiğit Ailesi'nin avukatı Ergün Sözen, bilirkişi raporunun eksik hazırlandığını ve olay yerinde yeterli araştırma yapılmadığını söyledi. Sözen, sanık Osman Sarı'nın bir ay tutukluluk sürecinin ardından serbest bırakıldığını belirterek, sanığın tutuklu yargılanması talebinde bulundu.

Mansur Yavaş'ın "Siz de oturun" diyen vatandaşla diyaloğu alkış aldı Mansur Yavaş'ın "Siz de oturun" diyen vatandaşla diyaloğu alkış aldı

Osman Sarı hakkındaki tutuklama talebi mahkeme tarafından reddedildi. Mahkeme, keşif yapılması amacıyla duruşmayı 28 Kasım tarihine erteledi.