Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta TÜGVA 5. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yoksulluğun Allah'ın izniyle olmayacağı bir Türkiye'yi biz hallederiz. Bunu biz yaparız. Şu an itibarıyla onun hazırlığı içindeyiz" açıklamalarında bulunmuştu.

"TÜM MİLLETVEKİLLERİME TALİMAT VERİYORUM"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz grup toplantısında yolsuzlukla ilgili yasa teklifi talimatı verdiği konuşmasını sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşımına bir de not düşen Akşener, "Buradan tüm milletvekillerimize talimat veriyorum. Yolsuzlukla mücadele için yasa tekliflerinizi bir bir Meclise getireceksiniz. Ama şimdiden söyleyeyim; Millete; 'Yolsuzluğu çözeceğim' diye vadedip yasa tekliflerimize hayır oyu veren; Yalancıdır, utanmazdır, yüzsüzdür!" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine çok sert tepki gösteren Akşener, vekillerine bir de talimat verdi

"ZERRE SAMİMİYSEN BİZ SONUNA KADAR VARIZ

Akşener, videosunu da paylaştığı grup toplantısındaki konuşmasında şunları söyledi: "Sayın Erdoğan, elinde türlü imkan var ama sen hâlâ laf kalabalığı yapıyorsun. Yalanlarınla çalınan minareye kılıf dikiyorsun. Senin işin minarenin yerinde kalmasını sağlamak. Neymiş yolsuzluğu engelleyecekmiş. Ben lafa değil icraata bakarım. Eğer zerre samimiysen biz sonuna kadar varız. Buyur hodri meydan.

"NE KADAR SAMİMİSİN GÖRELİM"

Hatta sen hiç zahmet etme yorulma ben buradan milletvekili arkadaşlarıma, Birol Aydemir'e Ümit Özlale'ye Erhan Usta'ya ve gıcıkların şahı bütün milletvekillerine 'Yolsuzlukla mücadele için yasa tekliflerinizi bir bir Meclis'e getireceksiniz' talimatı veriyorum. Madem yolsuzluğu halletmeye niyetlisin o zaman ne kadar samimisin görelim bakalım. Yine arazi olacaksanız olmaz. Onun için şimdiden uyarıyorum millete yolsuzluğu çözeceğim diye vadedip yasa tekliflerimize hayır oyu veren yalancıdır utanmazdır yüzsüzdür. Biz senin sözlerine zaten inanmıyoruz da sen kendi sözlerine gerçekten inanıyor musun? Sen faizleri düşürürken bu bankalar kâr rekorlarını nasıl kırıyor sana zahmet onu da anlatsana."

Erdoğan'dan 6'lı masanın anayasa değişiklik teklifine ilk yorum Erdoğan'dan 6'lı masanın anayasa değişiklik teklifine ilk yorum

Kaynak: Haberler.com