1. HABERLER

  2. CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

  3. Erdoğan Koceeli'de çok sert konuştu
Erdoğan Koceeli'de çok sert konuştu

Erdoğan Koceeli'de çok sert konuştu

Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli'de Pazar Yeri Meydanı'nda halka seslendi.

A+A-

İstanbul Maltepe'deki büyük mitinginin öncesi Kocaeli'de Pazar Yeri Meydanı'nda halka seslenen Başbakan Erdoğan'ın hedefinde MHP ve CHP'nin ortak çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun İstiklal Marşı gafı ve 'paralel yapı' vardı. Başbakan Erdoğan, "Kimse bu ülke üzerinde operasyon yapmaya kalkamaz, kalkarsa karşısında demir yumruğumuzu bulur" dedi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN ÖNE ÇIKANLAR

Biz yeni Türkiye dedikçe onlar sustu. CHP; Gölcük, Yalova ve Sakarya depreminin altında kaldılar.

ZATEN KAYBEDECEKSİNİZ BARİ...

MHP ve CHP'ye monşer bir aday dayattılar, kendi içlerinden aday çıkaramadılar. CHP cumhurbaşkanlığı vasıflarını sayıyor, sende vasıflar varsa sen aday ol, neden olmuyorsun? MHP vasıfları sayıyor, Bahçeli sen ol aday. Milletten yiyecekleri tokatı biliyorlar. Zaten kaybedecekler, bari kendiniz aday olun da izzetinizle kaybedin. Pensilvanya bunlara şunu aday gösterin dedi, malum medya patronu bunu aday gösterin dedi. Bu monşeri aday gösterdiler. Monşer sahaya çıktı. Hergün defalarca pot kırıyor. İstiklal Marşını bilmediğini kameralar önündede açık etti. Sen profesör olacaksın İstiklal Marşı'na Çanakkale şiiri diyeceksin. Sana da yazıklar olsun, seni aday gösterenlere de yazıklar olsun.Bir de çıkıyor inkar ediyor. Ben çarkçı Kemal'i tanımıştım ama bir de çarkçı Ekmel çıkmış. Bir de bize ahlak dersi veriyor.

KILAVUZU KARGA OLANIN NOKTA NOKTA…

Sonra da bunu inkar ediyor. Ben diyor iyi bir edebiyatçıyım. Edebiyatı iyi bilirim diyor. Arkadaşlar hazırsanız bir de onu koyun. Konuştukça batıyor. Süleymaniye’de bayram namazı değil Ekmel, Süleymaniye’de bayram sabahı. Hale bak ya, pot üstüne pot kırıyor. Kılavuzu karga olanın nokta nokta…

KONUŞTUKÇA BATIYORLAR

Şimdi ben CHP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Böyle bir adam cumhurbaşkanı olabilir mi ya? Böyle bir adam ey MHP’ye gönül veren kardeşlerim cumhurbaşkanı olabilir mi ya? Konuştukça batıyorlar. İnanıyorum ki CHP tabanından MHP tabanından bu adaya oy çıkmaz. Kocaeli bu monşere hiç yüz vermez.

Bugün buradan İstanbul’a geçiyoruz. Tarihi mitingimizi yapacağız. Maltepe’de yeni meydanda, bir milyon 250 bin metrekarelik alanda yapacağız. 23 Mart’ta buradan seslendiniz Yenikapı’da tarihi bir miting yaptınız. Bugün de buradan haykıracağız.

BANKALARA GİDİP DESTEKLERİNİZİ YATIRDINIZ MI?

Bankalara gidip desteklerinizi yatırdınız mı? Bir lira da beş lira da on lira da olsa… Mesele ben bu olayın içinde varım bunu demek. Para filan miktarı önemli değil. Ama ben de varım bu çok önemli.

TATİL PLANLARIMIZI  KESİNLİKLE ERTELİYORUZ

Rehavet yok sandığa gidiyoruz. Tatil planlarımızı erteliyoruz. Tatilde olanları çağırıyoruz. Bu tarihi olayı asla ıskalamıyoruz. Cumhur, halk ilk kez cumhurbaşkanını seçiyor, tarih yazıyor tarih.
Yurt dışında yaşayıp da Türkiye’de tatil yapan kardeşime uyarı yapmak istiyoruz. Biz oy verme imkanını sağlarken, gümrükte oy verme işlemini de değiştirdik. Eskiden sadece giriş ve çıkışta oy kullanılıyordu. Şimdi 10 Ağustos’a kadar isteyen istediği zaman belirlenen 44 gümrük kapısından istediğinde oy kullanabilir. Antalya’da tatil mi yapıyor, gider havaalanında kullanabilir. Tatiline devam edebilir.

10 AĞUSTOS'YA YENİ TÜRKİYE İÇİN SANDIK BAŞINA

Cumhurbaşkanı seçilmem halinde hiçbir proje yarım kalmayacak. İnsanımıza huzur ve refah sağlamaktan daha güzel bir onur olamaz. Sizler sayesinde halka hizmet etme şerefine de nail olduk. Milletimin hizmetinde olmaya devam edeceğim. Sizlerden destek istiyorum 10 Ağustos yeni Türkiye için yeni inşa olacak. Yeter ki siz sandıklara, demokrasiye sahip çıkın. Mutlaka sandığa sahip çıkın. Çocuklarınza torunlarınıza bunu anlatacaksınız.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT