1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan: İstanbul ve Ankara’da Büyükşehir’i kaybetsek de ilçelerin çoğu bizim…
Erdoğan: İstanbul ve Ankara’da Büyükşehir’i kaybetsek de ilçelerin çoğu bizim…

Erdoğan: İstanbul ve Ankara’da Büyükşehir’i kaybetsek de ilçelerin çoğu bizim…

ANKARA'da gözler balkon konuşmasına çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da. İşte Erdoğan'ın son dakika açıklamaları.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerine dair yaptığı AK Parti Genel Merkezinde balkon konuşması yapıyor. Erdoğan balkona eşi Emine Erdoğan ile çıktı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin yanında yer almaması dikkat çekti.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Değerli kardeşlerim, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Muhabbetiniz desteğiniz kardeşliğiniz için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Rabbim’e hamdeiyorum sizin gibi dava arkadaşları için. Dik duracağız dikleşmeyeceğiz.

Siyasi hayatımız boyunca milletimize hizmet dışında bir gaye taşımadık. Milli irade dışında bir güç tanımadık.

AK Parti olarak 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana mahalli idareler seçimlerinde halk oylamalarından bizi birinci çıkaran milletime şükranlarımız sunuyorum. Milletimiz bizi 15. defa bugün tercih etti.

AK Parti olarak tek başımıza veya Cumhur ittifakı ile seçime girdiğimiz yerlerde 16 büyükşehir 24 il 538 ilçe 200 belde olmak üzere 778 belediye başkanlığı kazandık.

Bu da ülkemizdeki belediyelerin yüzde 56’sının AKP tarafından yönetileceği anlamına geliyor. Bazıları kendini darı ambarında sanıyor.

Ayrıntılar geliyor…

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT