1. HABERLER

  2. CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

  3. Erdoğan İhsanoğlu'na babası üzerinden örnek verdi
Erdoğan İhsanoğlu'na babası üzerinden örnek verdi

Erdoğan İhsanoğlu'na babası üzerinden örnek verdi

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi İzmir mitinginde konuştu.

A+A-

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir mitinginde "Babası çok muhterem bir insandı" dediği Ekmeleddin İhsanoğlu'nu "Baba ile evlat aynı değil" sözleriyle eleştirdi.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de düzenlenen mitingde konuştu.

Erdoğan'ın hedefinde yine cumhurbaşkanı seçimindeki rakibi Ekmeleddin İhsanoğlu vardı.

İhsanoğlu'nu Türkiye'ye yabancı olmakla suçlayan Erdoğan, "Çok muhterem bir babası var ama baba ile evlat çoğu zaman aynı olmuyor" diye konuştu.

Erdoğan, "İzmirli kardeşlerime sesleniyorum, bunların peşinden gitmeyi bırakın"dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"CHP ve MHP bu ahlak dışı saldırının parçası oldu. Pensilvanya'nın saldırılarına çanak tuttu. Paralel yapıyla mücadelemizin nedeni ulusal güvenliğimizi tehdit etmesidir. Bu can bu tende olduğu sürece bu mücadeleyi yapacağız.

Bu topraklarda operasyon yaptırtmayız. Bunlara gereken dersi hukuk içerisinde veririz. İnlerine gireceğiz dedik, şu anda girdik mi? Şovmenler ecel terleri döküyor. Geçenlerde birisi 'üstlerimiz başbakana bu konuyla ilgili bilgi veriyordu' diyor. Eğer dürüstsen namusluysan kim bilgi vermiş söylersin. Bunların sadece Allah bir dediğine inanın. Çünkü Allah bir. Söyledikleri geri kalan her şey yalan.

Nice pislikleri ortaya döküldü, daha da dökülecek. Herkesi dinlemişler ve kaydetmişler. Devletin en mahrem görüşmelerini kaydetmişler. Şimdi utanmadan sıkılmadan biz haram yemedik diyorlar. Paralel yargıdakiler, senin şu işini çözeriz ancak şunu vereceksin, diyerek herksin korku kumpası içine girmesini sağlamışlar.

Bu şantajlar sebebiyle konuşamayanlar deşifre edildi. Bu Kılıçdaroğlu, o şantajlar neticesinde CHP'nin başına geldi. Kaset genel başkanı. Sayın Baykal başka yerlede dolaşıyor, başka yerlere bakma bunlar işin üstadı, piri. İzmirli kardeşime sesleniyorum; bunların peşinden gitmeyi bırakın.

Başbakanlık Konutuma ofisime böcekler yerleştirdiler. Rabbim düşmanın bile ahlaklısını versin. Bunlarda, ahlak, edep, vatan, millet, bayrak sevgisi yok.

Bu monşer aday, CHP'nin MHP'nin adayı değil, Pensilvanya'nın adayıdır. Yerli değil, milli değil. Ülkesine devletine yabancı bir adaydır. Türkiye'nin sorunlarını da bilmez. Çok muhterem bir babası var ama baba ile evlat çoğu zaman aynı olmuyor. Babası zaten CHP zulmünden Mısır'a kaçmıştır.

İstiklal Marşı'na yabancı ülkemize yanacı. CHP ve MHP'lilere sesleniyorum; böyle bir adayın peşinden nasıl gideceksiniz? İnanıyorum ki 10 Ağustos Pazar günü aklıselim galip gelecek. O kadar monşer ki, İstiklal Marşı'na o kadar Fransız ki, birilerinin gözüne girmek için her yola başvuruyor. Bunun amiri de bunun gibi. Kim bunun amiri; CHP'nin genel müdürü. O da Ankara'da bozkurt iişareti yaparak dolaşıyordu.

Bunların iktidar olmak ve hizmet etmek diye bir dertleri yok. Hizmet bizim işimiz, biz bu millete aşığız aşık.

CHP, MHP, SP, BBP'ye gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum. İzmir bu proje adayına oy vermeycek. CHP'nin genel müdürü ne diyor; tıpış tıpış gideceksiniz bu adaya oy vereceksiniz diyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT