1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan AK Parti'ye veda etti
Erdoğan AK Parti'ye veda etti

Erdoğan AK Parti'ye veda etti

Cumhuraşkanı adayı Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında milletvekillerine veda konuşması yaptı.

A+A-

Cumhuraşkanı adayı Başbakan Erdoğan'ın "Önemli olan baki kalan bu kubbede hoş bir sada bırakmak. İnanıyorum ki biz bu salonda ve bu kürsüde hoy biz sada bıraktık" sözlerini milletvekileri uzun süre ayakta alkışladı.

Erdoğan, konuşmasının sonunda helallik isteyerek ''Eğer milletimin yetki verir beni cumhurbaşkanı seçerse bu benim bu kürsüden sizlere yaptığım belki de son konuşma olacak'' ifadesini kullandı.

Erdoğan partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı olması halinde son grup konuşmasını yaptı.

BU KÜRSÜ TARİH YAZDI

Eğer milletim beni cumhurbaşkanı olarak seçerse yeni yasama döneminde bu kürsüde AK Parti'nin genel başkanı ve başbakanı olarak bir başka arkadaşımız sizlere hitap edecek. Ama bu kürsü hem bu salonun nabzı bundan sonra da sadece ve sadece hak ve millet için atacak. Canımız. Kanımı şerefimiz bildiğimiz bu kürsü bu grup millet için hizmet üretmeye devam edecek. Bu kürsü her zaman milletin kürsüsü oldu. Aramızdan dava sorumluluğunu taşıyamayanlar oldu, ama bu kürsü her zaman milletin kürsüsü oldu. Bu kürsü tarih yazmakla kalmadı, tarihi bizzat inşa etti, tarih yazdı. 

BELKİ DE SON KEZ

Bel ki de son kez hitap ederken meşhur deyimle sürçi lisan ettiysek affoluna diyorum. Eğer milletim takdir eder de seçilirsem bu kürsü aracılığıyla sizmerle birikte olamayacağım buradan sizlere hitap edemeyeceğim. Elbette sohbetlerimiz başka kürsülerde başka zeminlerde devam edecek.

Bu kürsüden kimi zaman acı hadiseler paylaştık, kimi zaman güldük kimi zaman gözyaşlarına hakim olamadık. Önemli olan baki kalan kubbede hoş bir sada bırakmak. İnanıyorum ki bizler de hoş bir seda bıraktık. 

Canımız bildiğimiz bu kürsü bu grup varolduğu müddetçe hakkı haykırmaya millet için hizmet etmeye devam edecek. Bu kürsüye belki de veda ederken gözümün arkada kalmadığını bilmenizi isterim. Bu kürsüde tecelli eden üslübün dilin ebediyen var olacağına yürekten inanıyorum. 

13 yıl boyunca değişik zamanlarda bu salonlarda bulunmuş dava haysiyetini ve şuurunu her zaman gururla taşımış tüm arkadaşlarıma siz değerli kardeşlerime yaptığınız hizmetlerinizden sonsuz teşekkür ediyorum.

HAKKINIZI HELAL EDİN

Eğer milletim yetki verir beni seçerse, Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı olursam, bu benim bu kürsüden sizlere yaptığım belki de son konuşma olacak. Her zaman söylediğim gibi bana sizler gibi yol arkadaşları nasip ettiği için Rabbime hamd ediyorum. Belki de veda ederken bu kürsünün onurunu ve aziz hatırasını da sarsmadan taşıyacağımı bilmenizi istiyorum. Bir kez daha sizlerden helallik diliyorum, bir kez daha Rabbimin sizlerden razı olması için dua ediyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT