1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Emniyet Müdür Vekili Söğüt’ten 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı
Emniyet Müdür Vekili Söğüt’ten 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

Emniyet Müdür Vekili Söğüt’ten 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

Gaziantep Emniyet Müdür Vekili Ahmet Aşkın Söğüt, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

A+A-

DETAILHABER.COM – HABER MERKEZİ
Gaziantep Emniyet Müdür Vekili Ahmet Aşkın Söğüt, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı sebebiyle yayınladığı kutlama mesajında, “24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak her yıl 24 Temmuz`da kutlanmaktadır” dedi.

Söğüt, mesajında “haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan unsurların başında gelmektedir. Günümüz iletişim çağında yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumumuzu doğru bilgilendirmekle birlikte, halkımız ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir sorumluluğu da üstlenmektedir” ifadelerini kullandı.

“HİÇ ŞÜPHESİZ Kİ DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZLERİNDENDİR”

Emniyet Müdür Vekili Söğüt, “Özgür basın, doğru, eksiksiz ve tarafsız haber verme, özel hayatın gizliliği ve kişilik haklarına saygı ile toplumsal değerlerin korunması bakımından hiç şüphesiz ki demokrasinin vazgeçilmezlerinden biridir. Bu duygu ve düşüncelerle, basında sansürün kaldırılışının 111’nci yıldönümünde, İlimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız başta olmak üzere bütün basın mensuplarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutlar, sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar dilerim.” sözlerine yer verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT