1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Emin Arslan'dan Sabri Uzun'un gözaltına alınmasına tepki: Bu operasyonlar FETÖ'nün ekmeğine yağ sürüyor
Emin Arslan'dan Sabri Uzun'un gözaltına alınmasına tepki: Bu operasyonlar FETÖ'nün ekmeğine yağ sürüyor

Emin Arslan'dan Sabri Uzun'un gözaltına alınmasına tepki: Bu operasyonlar FETÖ'nün ekmeğine yağ sürüyor

Sabri Uzun'un gözaltına alınması ne anlama geliyor? E. Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Av. Emin Arslan'dan sert açıklama...

A+A-

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun’un gözaltısı gündemdeki sıcaklığını koruyor. Uzun’un “Cumhurbaşkanına hakaret, terör örgütü propagandası yapmak ve örgüte yardım" suçlarından gözaltına alındığı belirtiliyor. 

Peki... 

Sabri Uzun’un gözaltına alınmasını nasıl yorumlamak gerekir? 

Bu soru Emekli Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan’a soruldu.  

Emin Arslan yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“Sabri Uzun’un gözaltına alınmasını aklım almıyor. Sözcü davasında olduğu gibi, bu operasyonlar FETÖ’nün ekmeğine yağ sürüyor. FETÖ dünyada kendisini bu gibi operasyonlarla savunuyor, bu tip operasyonlardan yararlanarak aklamaya çalışıyor. Görev yaptığım yıllardan beri dostluğumuz devam eden Avrupa’da bazıları yabancı bazıları Türk asıllı, hukukçu ve güvenlikçi dostlarım var. Onlar FETÖ’nun nasıl tehlikeli bir örgüt olduğunu biliyor. Ama FETÖ’cülere yarayan yanlış uygulamalar konusunda da uyarıyorlar. Ben de sosyal medyada zaman zaman bunları özet olarak paylaşıyorum. Fetullahçı diye yargılanan Sözcü yazarlarının eski yazılarını, Avrupa’daki Fetullahçıların kurduğu sözde demokrasi kuruluşları çıkarıp toplamışlar. ‘Böyle bir yapılanma yok, bu bir düşünce hareketidir. Ama yıllardır bu hareketi eleştiren yazarlar ve gazete dahi bugün suçladıkları bu hareketin mensubu olmaktan yargılanmaktadırlar. Görüldüğü gibi Türkiye’de sadece muhalifler yargılanıyor’ diye, FETÖ’cüleri aklamaya çalışan bir çaba içindedirler ve etkili de olmaktadırlar. Geçmiş yıllarda iltica işlemleri bir-iki yıl süren başta Belçika ve Hollanda olmak üzere Avrupa ülkelerinde, şu anda FETÖ’cülerin lehine birkaç ayda sonuçlanmaktadır. Şimdi de, ‘hakkımızda ‘İN’ diye kitap yazanı bile gözaltına aldılar’ diye propaganda yapacaklar. Ve maalesef Türkiye’de bu tür operasyonlar oldukça da dünyada inanırlıkları çoğalıyor. Ve bu operasyonlar, yürümekte olan gerçek FETÖ davalarını da sulandırıyor ve onlara zarar veriyor.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT