Ürettiği elektrikli otomobillerle oldukça popüler hale gelen Tesla, araçlarını yeni teknolojilerle donatmaya devam ediyor. Hali hazırda Cuphead, Tesla Arcade ve Sonic the Hedgehog 1 gibi oyunları Tesla otomobillerde oynanabiliyor olsa da daha ileri teknolojili oyunlar da oynanabilecek. Hatta Model S Plaid'in içerisinde yer alan 10 teraflops gücündeki sistemle Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3 oynatabiliyor.

ELON MUSK STEAM İLE ANLAŞTI

Sistemde AMD teknolojilerinin kullanıldığı belirtilmekte. Tesla, bu hedefi daha da büyütmek için dünyanın en popüler oyun mağazası ve kütüphane platformu olan Steam ile iş birliğine gidiyor. Tesla'nın aynı zamanda bir oyun konsolu olması ile ilgili bir Twitter gönderisine cevap yazan Elon Musk, Steam entegrasyonu hakkında bir zaman belirtti.

Elon Musk Tesla modellerine gelecek Steam desteği hakkında açıklama yaptı

TESLA ARAÇLARINDA OYUN OYNANABİLECEK

Araçlarda Steam'in ne derece efektif ve sınırlı kullanılabileceği hakkında henüz detaylı bir bilgi bulunmuyor ancak özellikle araçlarını şarj ederken sıkılmamak için oyun oynamayı tercih edecek pek çok Tesla sürücüsü araba içerisinde birçok oyunu Steam aracılığıyla oynayabilecek.

Elon Musk Tesla modellerine gelecek Steam desteği hakkında açıklama yaptı

Disney Plus abonelik ücretlerine zam geliyor Disney Plus abonelik ücretlerine zam geliyor

DEMO ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA YAYINLANACAK

Tesla Owners Silicon Valley Twitter hesabı tarafından aracın oyun oynatabildiği ve bir oyun konsolu niteliğinde olduğunu göstermek amacıyla bir video paylaşıldı. Paylaşıma yanıt veren Elon Musk, Steam entegrasyonu için ilerleme kaydettiklerini ve Demo sürecinin muhtemelen gelecek ay sunulacağını duyurdu. Yapılan paylaşım sonrası her şey yolunda giderse Ağustos ayında Tesla otomobillerde Steam üzerinden oyun oynamak mümkün olacak.