1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Ekmeleddin'e vereceğiz
Ekmeleddin'e vereceğiz

Ekmeleddin'e vereceğiz

Büyük Birlik Partisi'ni Paralel Cemaat'in arka bahçesi haline getirdiği yönünde eleştirilen Mustafa Destici, Köşk seçimlerinde CHP ve MHP ile birlikte Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.

A+A-

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında cumhurbaşkanlığı seçimlerde hangi adayı destekleyeceklerini açıkladı. CHP ve MHP saflarına katıldıklarını resmen açıklayan Destici,"Demokrasimiz açısından daha faydalı olacağını düşünerek aldığımız bu kararı ortaya koyduk" dedi.

İhsanoğlu desteği ile ilgili "Bu bir demokratik tercihtir"diyen Destici, "Demokrasiye inanan herkesin ve her kesimin bunu böyle algılamasını ve değerlendirmesini ümit ve arzu ediyoruz. Bu demokratik tercihimize demokratik bir tavır ile saygı duyulmasını bekliyoruz. Herkesi ve her kesimi bu kararımızı itibarsızlaştıracak ya da etkisizleştirecek davranışlardan uzak durmaya davet ediyoruz." ifadeleri ile tarafları sağduyuya davet etti.


YAZICIOĞLU İÇİN EKMELEDDİN'İ DESTEKLEYECEKLERMİŞ!

Destici, aldıkları bu kararda şüpheli bir helikopter kazası sonrası hayatını kaybeden BBP Eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehadet sürecinin onca delil ve şüpheye rağmen aydınlatılmaması ve şaibelerin bir kenarda duruyor olmasının birinci derecede etkili olduğunu vurguladı.

Destici, aday tercihlerinin belirlenmesine ilişkin şu bilgileri aktardı: "Bizi ziyaret eden her iki cumhurbaşkanı adayına kurullarımızda istişare ile aldığımız kararlarımızı ve taleplerimizi açık bir şekilde ilettik. Onlardan aldığımız cevapları tekrar kurullarımıza götürerek istişare ettik. Yöneticilerimizle, fikir pınarlarımızın oluşmasında katkısı olan bilim adamlarımızla, toplum önderleri ile kanaat sahiplerinin de düşüncelerine başvurduk. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun ailesi başta olmak üzere onunla birlikte hayatını kaybeden arkadaşlarımızın aileleri ile de görüştük. Adayların eylem ve seçim sathı mahallindeki eylem ve söylemlerini takip ettik. Şahıslar ya da partiler üzerinden değil de ilkeler üzerinden hareket eden BBP kurulları bütün yukarıda saydığımız değerler ışığında kılı kırk yararcasına bir çalışma gerçekleştirmiştir."


İHSANOĞLU'NDAN TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, kendisinin adaylığını destekleyeceğini duyuran Büyük Birlik Partisi'ne (BBP) teşekkür etti. İhsanoğlu, BBP'nin seçimlerde kendisine destek verecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Tüm BBP'lilere sonsuz teşekkürler" dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyeceklerini duyurmasının ardından İhsanoğlu'dan ilk tepki Twitter üzerinden geldi. Ekmeleddin İhsanoğlu, BBP'nin seçimlerde şahsına destek vereceğini açıklamasından son derece mutlu olduğunu belirtti. İhsanoğlu, "Büyük Birlik Partisi'nin seçimlerde şahsıma destek vereceğini açıklamasından son derece mutlu oldum. Tüm BBP'lilere sonsuz teşekkürler." ifadelerine yer verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT