1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Edibe Sözen’den Arınç’a tepki ve istifa çağrısı: Susmayı öğrensin
Edibe Sözen’den Arınç’a tepki ve istifa çağrısı: Susmayı öğrensin

Edibe Sözen’den Arınç’a tepki ve istifa çağrısı: Susmayı öğrensin

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Edibe Sözen, TBMM eski Başkanı Bülent Arınç’ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala hakkında açıklamalarından dolayı tepki göstererek istifa etmeye çağırdı.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi ve Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Edibe Sözen, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi  ve TBMM eski Başkanı Bülent Arınç’ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala hakkında açıklamalarından dolayı tepki göstererek istifa etmeye çağırdı.

edibe-sozen-tweet.jpg

Edibe Sözen, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Reis'i dinledik; Yüreğimize su serpildi. Şükürler olsun... Bazıları köşesine çekilsin ve susmayı öğrensin. Şehitlerimiz için Şehit aileleri için. Edep Ya Hu! #BulentArıncİstifa” ifadelerini kullandı.

BÜLENT ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Korona döneminde Selahattin Demirtaş'ın "Devran" kitabını okuduğunu söyleyerek dinleyenlere de tavsiye eden Arınç, "Osman Kavala'nın hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmeli. Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DA ARINÇ’A TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın; eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tahliye olabileceğini ve iş insanı Osman Kavala’nın tutuklu kalmasına hayret ettiğini söylemesine de değindi. Arınç’ın adını zikretmeyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Velev ki geçmişte birlikte çalışmış olsak bile, hiç kimsenin şahsi ifadeleri cumhurbaşkanı ile hükümetimiz ile partimiz ile ilişkili hale getirilemez.

Bizim ne dediğimiz, nerede durduğumuz, nereye gittiğimiz bellidir ve istikametimizde en küçük bir değişiklik yoktur. Teröre bulaşmış, terörle el ele, kol kola yürüyenler, hiçbir zaman bizim ne yanımızda ne de dirsek teması halinde olduğumuz kişiler olamaz. Şu anda yargının tasarrufu altında olanlar, bizim yüzlerce, binlerce insanımızın, Yasin Börü’lerimizin ölümüne neden olanlar, Kobani katliamının failleri, hiçbir zaman Tayyip Erdoğan tarafından dava arkadaşları tarafından asla ve asla savunulamaz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT