1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Dr. Semir Beyaz, Sanko Okulları öğrencileriyle bir araya geldi
Dr. Semir Beyaz, Sanko Okulları öğrencileriyle bir araya geldi

Dr. Semir Beyaz, Sanko Okulları öğrencileriyle bir araya geldi

ABD Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi İmmünoloji Bölümü’nden Dr. Semir Beyaz, “Başarı kolay elde edilen bir kazanım değildir. Koşulların oluşmasını beklemek yerine, önemli olan koşulları oluşturmaya çalışmaktır” dedi.

A+A-

HABER MERKEZİ
SANKO Üniversitesi tarafından düzenlenen SANKONUK (SANKO Üniversitesi Onur Konuğu) Programı’nın konuğu olan Dr. Beyaz, SANKO Okulları öğrencileriyle bir araya geldi.

Dr. Beyaz, Abdulkadir Konukoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, başarı için her şeyden önce iyi bir insan olma, doğru bir hedef belirleme, odaklanma ve çok çalışma gerektiğini söyledi.

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Moleküler Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlker Saygılı, SANKO Koleji, Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Uğur Topuz, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte, başarı hikâyesini anlatan Dr. Beyaz, “Başarı kolay elde edilen bir kazanım değildir. Koşulların oluşmasını beklemek yerine, önemli olan koşulları oluşturmaya çalışmaktır” ifadelerini kullandı.

Hatay’dan Harvard’a olan yolculuğunun zor ama başarılarla dolu sürecini öğrencilerle paylaşan Dr. Beyaz, bilimsel buluşları hakkında bilgiler vererek, “Bilimde başarı için uzun yıllar ve toplumsal destek şart. Hikayemde altını çizmek istediğim en önemli nokta ise başarıdan çok farkındalıktır” diye konuştu.

Farkındalıktan kastının, insanın hayattan ne istediğini bilerek ve potansiyelinin bilincinde ama kendini kandırmadan bir amaç doğrultusunda çabalaması olduğunu anlatan Dr. Beyaz, şunları kaydetti:

“Geriye dönüp baktığım zaman en büyük kazanımlarımın, beni kendimle ilgili bir farkındalığa götüren yenilgiler ve yanılgılar olduğunu görüyorum. Başarmak için azim, hırs, çalışmak çok önemli ama hayatın tadını çıkarmak da önemli. Yani her şey dengeli olmalı.”

Sunumunun ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Dr. Beyaz’a SANKO Koleji, Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Uğur Topuz armağan takdim etti.

sankonuk-programi-konugu-dr.-semir-beyaz-sanko-okullari-ogrencileriyle-bir-araya-geldi-(1).jpg

sankonuk-programi-konugu-dr.-semir-beyaz-sanko-okullari-ogrencileriyle-bir-araya-geldi-(3).jpg

sankonuk-programi-konugu-dr.-semir-beyaz-sanko-okullari-ogrencileriyle-bir-araya-geldi-(4).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT