1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Doğu Perinçek’ten Detail Haber’e özel bomba açıklamalar!
Doğu Perinçek’ten Detail Haber’e özel bomba açıklamalar!

Doğu Perinçek’ten Detail Haber’e özel bomba açıklamalar!

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Doğu Perinçek, Detail Haber Genel Yayın Yönetmeni Furkan Gökşen’in sorularını cevapladı.

A+A-

DETAILHABER.COM – FURKAN GÖKŞEN – RÖPORTAJ
Vatan Partisi Gaziantep İl Başkanlığı’nın düzenlediği konferansa konuşmacı olarak gelen Vatan Partisi Genel Başkan Dr. Doğu Perinçek, konferanstan önce Detail Haber Genel Yayın Yönetmeni Furkan Gökşen’in gündeme dair sorularını cevapladı.

HÜKÜMETİN BU SALDIRIDAN MEMNUN OLDUĞUNU AÇIKLAMASI UTANÇ VERİDİR

-ABD’nin Suriye’ye saldırısını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Biz Suriye’nin komşusuyuz, gardaşıyız, silah arkadaşıyız ve aynı dindeniz. Bu saldırı komşumuzun ötesinde Türkiye’ye saldırıdır. Bu Füzeler Türkiye’yi de vurmaktadır. Çünkü ABD bulunduğumuz bölgede PKK’yı ve IŞİD’i destekliyor. Amerika, Türkiye’nin ve bölge ülkelerinin PKK’yı ve IŞİD’i temizlemesi karşısında mevzilerini kaybetti. Buna bir cevap olarak saldırıyor. PKK’ya 5 bin TIR silah veren ve PKK’yı her alanda destekleyen Amerika ve İsrail, PKK’yı ve IŞİD’i korumak amaçlıdır. Dolayısıyla Türkiye’deki terörü sürmeye hizmet ediyor.

“Amerikanın Suriye’yi vurması bizi ilgilendirmez” gibi anlayışlar son derece yanlıştır. Hele hükümetin bu saldırıdan memnun olduğunu açıklaması utanç veridir. Aynı zamanda Türk Milleti içinde utanç vericidir.

Sonuç itibariyle ahlakımıza aykırı, komşuluk hukukuna aykırı, dostluğa aykırı ve Türkiye’nin menfaatlerine çok aykırıdır.

img_2171.jpg

ERDOĞAN AMERİKAN FÜZESİNİN ÜSTÜNDEN KALKMALIDIR

Bu konuda hükümet hangi duruma düştü?

PKK ve FETÖ ile birlikte Amerika’yı alkışlayan duruma düştü. Bugünkü hükümet (Tayyip Erdoğan yönetimi) FETÖ ve PKK’yla Amerika’yla alkış çalıyor. Bu da hükümetin nasıl bir kararsız durumda olduğunu ve bocaladığını gösteriyor. Bir yandan bir hafta önce Ankara’da İran ve Rusya devlet başkanlarıyla beraber oluyoruz, onlarla el ele veriyoruz. Sonra bir sonra kalkıp ABD’nin bölgemize olan saldırısını memnuniyetle karşılıyoruz. Bu tavır Tayyip Erdoğan’ların bu hükümeti yönetemediğini gösteriyor. Türkiye böyle yönetilmez. Amerikan füzesinin üstüne oturarak Türkiye yönetilmez. Erdoğan Amerikan füzesinin üstünden kalkmalı Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmalıdır. Türkiye’nin bir Cumhurbaşkanına ihtiyacı var, bir yönetime ihtiyacı var. O ihtiyacı da Vatan Partisi karşılayacak, biz Türkiye’yi yönetiriz. Vatan Partisi olarak Suriye-İran-Irak dostluğuyla ve aynı zamanda Amerika’ya karşı menfaatlerimizi koruyan eşit ilişki kuran başı dik bir Türkiye hükümeti kuracağız.

Artık böyle bocalayan bir Rusya ile beraber bir Amerika’yı alkışlayan bir çizgi izleyen bu hükümeti Türkiye sırtında taşımayacaktır. Biz Vatan Partisi olarak Türk Milletinden yetki istiyoruz.

GÖRECEKSİNİZ, BU KARAR KESİNLİKLE YARGITAY’DA BOZULACAKTIR

-Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 28 Şubat Davası hakkında verilen kararı nasıl yorumluyorsunuz?

Verilen karar hukuka aykırıdır, hukuku çiğneyen bir karardır. Çünkü ortada bir hükümeti devirmeye yönelik bir silahlı darbe girişimi yok, bunun kanıtları da yok. Suçun unsurları yoktur. Göreceksiniz, bu karar kesinlikle Yargıtay’da bozulacaktır. Türk yargısı bu kararı bozacaktır. Kararın korkak bir karar olduğu gözüküyor. Müebbet hapis veriliyor 21 kişiye ama tutuklayamıyor. Neden kendi kararına güvenmiyor. İstinaf mahkemesinin ve Yargıtay’ın bu kararı bozacağından eminim. Türk yargısı bu tür lekeleri taşımaz. Karar aynı zamanda siyasi bakımdan çok yanlış. Tam Türkiye vatan savaşı verirken, vatan savaşı veren orduyu arkadan hançerlemek Ankara’daki ağır ceza mahkemesine mi düştü. Savaşan bir ordu var. Savaşan bir orduyla savaşılır mı? Ordunun Genelkurmay Başkanlığını yapmış, Kara Kuvvetleri Komutanlığını, Ordu komutanlıklarını yapmış ve ordunun en itibarlı komutanlarını siz kalkıyorsunuz müebbet hapis mahkûm ediyorsunuz. Ordunun moralini hiç düşünmüyorlar mı?

İRAN’A ‘TÜRKİYE’YE GÜVENİN’ DEDİK

-Geçtiğimiz günlerde İran’a gittiniz, orada bir takım temaslarınız ve görüşmeleriniz oldu. Görüşmelerden sonra İran’ın Türkiye’ye bakış açısı değişti mi? Ve sonuçlar ne oldu?

Tabi ki değişti. İran’a Türkiye Tayyip Erdoğan’ın çiftliği değildir ve Tayyip Erdoğan’a bizde güvenmiyoruz. Ama Türkiye’ye güvenin dedik. Türkiye ile İran dost olmak zorunda dedik. Ve aynı zamanda o görüşmeden sonra İran’ın bugün fiilen başında olan 1 numaralı yöneticisi olan (İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışman) Ali Ekber Velayeti ile birlikte bir basın toplantısı yaptık ve bütün dünyaya ikinci İsrail devletinin kurulmasına izin vermeceğizi ilan ettik. Bakın o basın toplantısından bir süre sonra Türkiye, İran, Irak, Suriye ve Rusya bir oldu ve o Barzani’nin referandumu önlendi. Kerkük’e Irak askeri girdi ve oradaki Barzani’nin peşmergeleri ve PKK silahlarını yere atıp kaçmak zorunda kaldı. Bizim İran seyahatimiz sonuç itibariyle Irak Ordusunun Kerkük’e girip Barzani’nin ikinci İsrail girişiminin yerle bir eden süreci başlattı. O bakımdan tarihi bir buluşmadır.

img_2172.jpg

ŞEKER FABRİKALARININ SATIŞI İÇİN MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR

-İç politikadan sorular: AKP’nin şeker fabrikalarını özelleştirme (satışını) nasıl değerlendiriyorsunuz?

Şeker vatandır satılamaz. Şeker fabrikalarını özelleştirilmesi sanayilerimize, tarımımıza ve hayvancılığımıza bir darbedir. O fabrikalarda pancar işlenerek küsbe denilen hayvan yemi olarak kullanılıyor. Aynı zamanda halk sağlığına bir darbedir. Çünkü sağlıklı bir pancardan yapılan bir şeker varken, nişastalı şekerleri bu millete yedirmek sağlık açısından doğru değil. Uzmanlar bunu da tespit ediyorlar. Bu satışlara karşı mücadele halindeyiz. Ve “Şeker Vatandır, Satılamaz” TÜRK-İŞ Başkanı sayın Ergün Atalay dostumda açık açık söylüyor. TÜRK-İŞ’le birlikte Vatan Partisi olarak mücadelemize devam ediyoruz.

TÜRK MİLLETİ İLE İTTİFAK YAPACAĞIZ

-Vatan Partisi bu seçimde ittifak yapacak mıdır? Yapacaksa yapacağı parti belli midir?

Vatan Partisi, Suriye’nin, Irak’ın ve İran’ın yanında olan ve PKK’yla ve FETÖ’yle karşı mücadele eden Amerikan emperyalizmine dik duran bir ittifakta olur. Ama şuanda görüyorsunuz Amerika Suriye’ye saldırdı. Hükümetle (AKP’yle) beraber CHP’de İyi Parti’de alkışlıyor. Bizde onlarla birlikte alkışlayarak Türkiye’yi yönetemeyiz ki. Demek ki Türkiye’yi yönetecek parti Vatan Partisidir. Türk Milleti ile ittifak yapacağız. Türk Milleti olağanüstü bir döneme girmiştir. Olağanüstü bir çözüm üretilecektir. Olağanüstü çözüm Vatan Partisidir.

img_2174.jpg

FETÖ’YE KARŞI MÜCADELENİN EN ÖNÜNDE VE SAHİBİYİZ

-Türkiye’de yapılan FETÖ operasyonlarını nasıl yorumluyorsunuz? Devletin içindeki FETÖ’den temizleniyor mu?

Biz 40 yıldır FETÖ’ye karşı mücadele ediyoruz. Biz hep yalnız başımıza mücadele ettik. Onlar bizi hapse attı şimdi biz onları hapse attık. Fetullahçı Gladyo, ABD’nin Türk devleti içine yerleştirdiği bir terör örgütüdür. Bir cemaat değildir. Zaten kendisine de 15-16 Temmuz darbesiyle göstermiştir. Onun için Fetullahçı Terör Örgütü’nün devlet ve toplum içinden temizlenmesi ihtiyaçtır, zorunludur ve yerindedir. Ordunun içinden 30 bin FETÖ bağlantılı, 14 bin polisin içinden, 4 bin yargının içinden temizlendi. Bu temizlikler Vatan Partisi’nin Türkiye gündemine getirdiği uygulamalardır. Yıllardan beri Vatan Partisi, bunlar temizlenmeden Türkiye’ye rahat yok dedi. Tayyip Erdoğanlar bunlarla hükümet kurdu. FETÖ’yle birlikte hükümet kurup 2014’e kadar Türkiye’yi birlikte yönettiler. Bizi de birlikte hapise atmışlardı. Orda da Tayyip Erdoğan politikaları iflas etti. FETÖ’ye karşı mücadelenin en önünde ve sahibiyiz. Bu açından hem polisimize ve ordumuza cesaret veriyoruz. Bu mücadelenin sınırlarını çok iyi belirlemek lazım.  Çok yaymak ve bir çok insanı bu işin içine katmak FETÖ’cülerin istediği bir şey. Onun için daha çok merkezlerini ve düğüm noktalarını etkin konumda olan FETÖ’cüleri temizlemek lazım.

ERDOĞAN KENDİ İÇLERİNDE FETÖ’CÜ OLDUĞUNU BENDEN İYİ BİLİYOR

-FETÖ’nün ‘siyasi ayağı’na operasyon yakın mıdır? Bilginiz var mı?

Bunu Tayyip Erdoğan’a sormak gerek. Tayyip Erdoğan kendi içlerinde FETÖ’cü olduğunu benden iyi biliyor. En çok o rahatsız. Demek ki şuan o cesareti gösteremiyor. Ama FETÖ’nün AKP yönetiminde, Bakanlar Kurulunda ve mecliste gücü olduğunu en başta Erdoğan bizden çok iyi bilmektedir. Ve tabi Türkiye bunu kaldırmaz. Vatan Partisi, FETÖ’nün sadece ordu, polis ve yargıdan değil meclisten ve AKP’nin yönetiminden temizlenmesi için kararlı bir mücadeleyi yürütüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT