1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan ABD'ye S-400 çıkışı!
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan ABD'ye S-400 çıkışı!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan ABD'ye S-400 çıkışı!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu S-400 alınmasıyla ilgili, 'Hangi yaptırım kararı olursa olsun, hangi açıklama gelirse gelsin; biz S-400'aldık. Yarın Türkiye'ye saldırı olduğu zaman NATO'dan Türkiye'yi korumasını bekleyemeyiz' ifadelerini kullandı.

A+A-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ruanda Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Dr. Richard Sezibera ile ortak basın toplantısı düzenledi.

S-400 alımı hakkında konuşan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Hangi yaptırım kararı olursa olsun, hangi açıklama gelirse gelsin; biz S-400'aldık. Artık Türkiye ne zaman teslim edileceği konuşuluyor. Bunun için gerekli çalışmalar devam ediyor. Bizim S-400 alımından vazgeçmemiz mümkün değil. Yarın Türkiye'ye saldırı olduğu zaman NATO'dan Türkiye'yi korumasını bekleyemeyiz. Müttefiklerimize baktığımız zaman sınırımızdaki Patriotları çekenler ABD, İtalya, Hollanda... Yarın Patriot alma garantisi yok. Bu saldırı füzesi değil ki, kendi ihtiyacımızı karşılamak zorundayız. Keşke müttefiklerimizden alabilseydik. Bu konu hakkında Cumhurbaşkanımız, Trump ile konuşacak. ABD'de her konuda olduğu gibi farklı sesler geliyor."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT