1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Detail Haber Yazarı Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe’nin “Siyaset Bilimi Kavram ve Tanımlar” kitabı yayınlandı
Detail Haber Yazarı Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe’nin “Siyaset Bilimi Kavram ve Tanımlar” kitabı yayınlandı

Detail Haber Yazarı Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe’nin “Siyaset Bilimi Kavram ve Tanımlar” kitabı yayınlandı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi ve Detailhaber.com Yazarı emekli Binbaşı Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe’nin yeni kitabı yayına çıktı.

A+A-

59c9a2b4-914a-47ed-a015-12371d41d269.jpgGAÜN Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Detailhaber.com Yazarı Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe, “Siyaset Bilimi Kavram ve Tanımlar” adlı kitabını yayımladı.

"Siyaset Bilimi Kavram ve Tanımlar" kitabı hakkında bilgi;

Siyaset bilimi, 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra bağımsız bir bilim dalı olarak akademik alanda incelenmeye başlamış ve üniversitelerin önemli kürsülerinden biri olmuştur. Siyaset bilimi diğer bilim dalları ile birlikte çalışıldığında oldukça geniş bir alana hitap etmektedir. Her bilim dalında olduğu gibi siyaset biliminin de kendine ait kavramları ve tanımlamaları mevcuttur. Bu kavram ve tanımların siyaset bilimine ilgi duyanlar ve siyaset bilimine yeni başlayanlar ile siyaset bilimi öğrencileri tarafından öğrenilmesi ve siyaset biliminde ileri okumalar yapmak isteyenlerin bu temel kavramları bilmesi gerekmektedir.

Bu kitapta, modern siyaset biliminin temel kavramları yeni araştırmalar ve gelişmeler ekseninde incelenmektedir. Bu kavramlar arasında klasik siyaset bilimi kitaplarında yer alan; Siyaset ve siyaset bilimi, devlet, siyasal iktidar, egemenlik, meşruiyet, siyasi partiler, seçim sistemleri, elitizm, demokrasi, siyasal katılma, siyasal kültür, baskı ve çıkar grupları ve kamuoyu gibi kavramların yanı sıra “ideoloji” ve ideolojilerin kısa açıklamaları ile günümüzde siyaset biliminde kullanılmaya başlayan“küreselleşme” kavramı yer almaktadır.

KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

b9a5a7af-34cb-49a9-91a5-f902d8182368.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT