1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Depremi Erdoğan'a bağladı!
Depremi Erdoğan'a bağladı!

Depremi Erdoğan'a bağladı!

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, Yalova'da meydana gelen depremleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şehirde olmasına bağladı.

A+A-

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, Twitter hesabından Yalova'da meydana gelen depremle ilgili ileti paylaştı.

Dilipak, paylaştığı mesajında "Erdoğan Yalova'da. Yalova'da deprem; bunun başka bir anlamı var mı.." yorumu yaptı.

25448275.jpg

Abdurrahman Dilipak'ın deprem tweetini attığı saatlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleriyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

HASAR VE CAN KAYBI YOK

Yalova’nın Termal İlçesi’nde gece saat 01.22’de meydana gelen Richter ölçeğine göre 4.0 büyüklüğündeki deprem ile ilgili İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından yapılan açıklamada herhangi bir hasar ve can kaybı olmadığı belirtildi.

AFAD’dan yapılan yazılı açıklamada, depremin 6.72 kilometre derinlikte meydana geldiği, 4.0 büyüklüğündeki depremin ardından büyüklüğü 0.9-2.6 arasında değişen 19 artçıdeprem meydana geldiği belirtilerek, sarsıntının Yalova merkez ve ilçelerinde hissedildiği bildirildi.

DEPREM FIRTINASI

AFAD’ın hemen harekete geçtiği belirtilen açıklamada, "Deprem olduğu andan itibaren ilk bir saatlik plan uygulamaya konulmuş olup personelimiz müdürlükte toplanmış, bu süre zarfında bölgeyle haberleşme sağlanarak deprem hasar bilgileri alınmış ve Valilik makamı ve Başkanlık Kriz Merkezi’ne hasar, can ve mal kaybının olmadığı bildirilmiştir. Artçı olarak nitelendirdiğimiz deprem fırtınası devam ettiği sürece herhangi bir olumsuzluğa karşı ekiplerimiz hazır olarak bekletilmiştir. Bu süre zarfında Valiliğimiz ve Başkanlığımızla sürekli olarak iletişimde bulunulmuştur" denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT