1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Deniz Seki cezaevi'nden çıkmanın yolunu buldu
Deniz Seki cezaevi'nden çıkmanın yolunu buldu

Deniz Seki cezaevi'nden çıkmanın yolunu buldu

Uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan hakkında 6 yıl hapis cezası kararı çıkarılan Deniz Seki'nin hamile olduğu iddia edildi.

A+A-

Uyuşturucu madde ticareti suçlaması ile yargılandığı davada aldığı hapis cezası yakın zamanda onanan ünlü sanatçı Deniz Seki'nin 2 aylık hamile olduğu iddia edildi.

Uyuşturucu temin etmek suçundan, 6 yıl 3 aylık hapis cezası Yargıtay tarafından onanan şarkıcı Deniz Seki'nin, iki aylık hamile olduğu iddia ediliyor. AjansHaber'in iddiasına göre, sırra kadem basan şarkıcı Deniz Seki'nin hamile olduğu bilgisini nişanlısı Faruk Salman verdi.

Ünlü şarkıcı Deniz Seki, hapse girmemek için çareler aramaya başlamıştı. Cezası onanmadan önce, bu yaz işadamı Faruk Salman'la dünya evine girmeyi planlayan Seki'nin amacına ulaştı ve hamile kaldı.

HAMİLELERE İNFAZ YOK

İnfaz Yasası'nın 16/4 maddesi gereğince, hamile olan bir kadın cezaevine konulmuyor. Hakkında yakalama emri çıkarılan ve infaz edilmesi beklenen kadın hükümlülerin, 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'un 16/4. maddesinde belirtilen,"Hapis cezasının infazı, gebe olan veya doğurduğu tarihten itibaren altı ay geçmemiş bulunan kadınlar hakkında geri bırakılır. Çocuk ölmüş veya anasından başka birine verilmiş olursa, doğumdan itibaren iki ay geçince ceza infaz olunur"hükmünden yararlanabildikleri aktarılıyor.

ANAYASA MAHKEMESİNE BAŞVURACAK

Deniz Seki'nin, bu süre içinde, Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı bireysel başvurunun sonuçlanmasını bekleyeceği öğrenildi.

DENİZ SEKİ'YE ADLİ TIP'TAN KÖTÜ HABER

Bir süre önce, Seki’nin avukatları müvekkillerinin ağır hastalık geçirdiğini, bu hastalık nedeniyle ameliyat olması gerektiğini öne sürerek Adli Tıp Kurumu’na başvurmuşlardı. İnfaz Savcılığı tarafından, Adli Tıp kararına dayandırılarak, bugün verilen karar ile Deniz Seki'nin ağır hastalık nedeniyle infaz erteleme talebinin reddedildiği öğrenildi.

Ancak Seki'nin hamileliğini kanıtlaması durumunda infaz kararı ertelenebilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT