1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Demirtaş'ın Van miting'inden sonra olaylar yaşandı
Demirtaş'ın Van miting'inden sonra olaylar yaşandı

Demirtaş'ın Van miting'inden sonra olaylar yaşandı

Köşk adayı Selahattin Demirtaş'ın Van'daki programının ardından valiliğe doğru yürümek isteyen bir grup, polise taşla saldırdı.

A+A-

Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Van'daki programının ardından valiliğe doğru yürümek isteyen bir grup, polise taşla saldırdı.

VALİLİĞE YÜRÜMEK İSTEDİLER

Selahattin Demirtaş'ın, Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan seçim bürosunun açılışının ardından kalabalık arasında bulunan yüzleri maskeli bir grup, Van Valiliğine yürümek istedi.

demirtas-in-van-mitingi-sonrasi-ortalik-karisti-6344267_9558_m.jpg

MOBESE DİREKLERİNİ ÇEVİRDİLER

Göstericiler, çevrede güvenlik önlemi alan polisin yürüyüşe izin vermemesi üzerine taş ve havai fişeklerle polise saldırdı. Polisin biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etmesinin ardından ara sokaklara dağılan göstericiler, yeniden bir araya gelerek caddedeki MOBESE direklerini devirdi.

demirtas-in-van-mitingi-sonrasi-ortalik-karisti-6344267_687_m.jpg

POLİS ÖNLEMLERİ ARTIRDI

Direklerle yollara barikat kuran göstericilere, polis biber gazı ve basınçlı suyla yeniden müdahalede bulundu. Havanın kararmasıyla olayların son bulduğu kent merkezinde, polisin cadde ve sokaklardaki önlem aldı.

demirtas-in-van-mitingi-sonrasi-ortalik-karisti-6344267_568_m.jpg

HDP ÜYESİ DARP EDİLDİ

Bu arada, olaylara müdahale ederek grubun taşkınlığını engellemeye çalışan HDP üyesi bir kişi de göstericiler tarafından darp edildi. Kimliği belirlenemeyen kişi, çevredekilerin yardımıyla olay yerinden uzaklaştırıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT