1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Davutoğlu'nun "Amed" ve federasyon kararı yorumuna Bahçeli ateş püskürdü: Haddini bil, haysiyet sahibi ol
Davutoğlu'nun "Amed" ve federasyon kararı yorumuna Bahçeli ateş püskürdü: Haddini bil, haysiyet sahibi ol

Davutoğlu'nun "Amed" ve federasyon kararı yorumuna Bahçeli ateş püskürdü: Haddini bil, haysiyet sahibi ol

Geçtiğimiz günlerde Ahmet Davutoğlu'nun Diyarbakır'ın "Amed" ismini memnuniyetle kullanabileceğini söylemesi ve Suriyelilerin Kürtler için federasyon kararı yorumuna MHP lideri Bahçeli'den çok sert tepki geldi.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

DAVUTOĞLU'NUN SÖZLERİ TEPKİSİNİ ÇEKTİ

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun verdiği bir röportajda, Diyarbakır'ın "Amed" ismini de memnuniyetle kullanabileceğini söylemişti. Davutoğlu, ayrıca Suriyelilerin Kürtler için federasyon kararı alması halinde Türkiye'nin buna saygı göstermesi gerektiğini belirtmişti. Davutoğlu, başka bir açıklamasında da "En büyük Kürt şehri İstanbul'dur" ifadeleri Bahçeli'nin tepkisini çekti.

"AMED DEĞİL DİYARBAKIR DİYECEKSİN"

Bahçeli, "Son sözüm de Serok Ahmet'e. Hz. Mevlana; 'Kalp denizdir, dil de kıyı. Denizde ne varsa kıyıya o vurur.' Serok'un diline vuranlar yozlaşmış ve yosun tutmuş kalbinin eseridir. Türkiye bir musibet tarafından az kalsın felakete uğrayacakmış. Şükür zamanında gereği yapılmış. Bak Serok, Amed değil Diyarbakır diyeceksin. İstanbul'u da dünyanın en büyük Türk-İslam kenti olarak söyleyeceksin. Suriye'de federasyon önermen, fiilen Kobanili Ahmet olduğunun delilidir. Haddini bil, haysiyet sahibi ol. Sen ve efendilerin Türkiye'yi geçemez, bunu da unutma" dedi.

Davutoğlu'nun 'Amed' ve federasyon kararı yorumuna Bahçeli ateş püskürdü: Haddini bil, haysiyet sahibi ol

Bahçeli'nin yaptığı açıklama şu şekilde:

"Boş kafadan dolu bir sözün çıktığı görülmemiştir. Susulacak yerde konuşmak, konuşulacak yerde susmak insan ruhunu kararttığı gibi korkakça bir duruşun da kanıtıdır. Öyle insan vardır ki, aklına ne eserse onu işler, ardına kim gelirse onu dişler. Bunlar zaaflarının esiridir.

"ZİLLET İTTİFAKI ADAYININ EŞGALİ VE ROBOT RESMİ BİLE ÇİZİLMİŞTİR"

2021 yılı girdi gireli zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılmaktadır. Televizyon ekranları özellikle bu tartışmanın odak noktası halindedir. Papatya falları açılırken, talih kuşunun kimin başına konacağı, çekilişten kimin çıkacağı sürekli gündemdedir. Her akşam ekranlara beşlik simit gibi dizilen sözde uzman ve sivri yorumcular bir torbaya doldurdukları isimleri sırasıyla gün yüzüne çıkarmaktadır. Milletimiz bu sakil ve sefil tartışmadan bıkmış usanmıştır. Zillet ittifakı adayının eşkali ve robot resmi bile çizilmiştir.

"OYUN BELLİDİR HESAP KURNAZDIR"

Zillet ittifakı cumhurbaşkanı adayının izi sürülürken ayıplı ve ahlaken ağır kusur içeren bir strateji takip edilmektedir. CHP, HDP, İP Genel Başkanlarıyla iki büyükşehir belediye başkanının devamlı surette telaffuz edilmesi bu sıfatları taşıyan zatları parlatma girişimidir. Oyun bellidir, hesap kurnazdır. Kendi piar çalışmalarını maşaları vasıtasıyla yaptıran beş isimden başka hiç kimse yok mudur? Bu çarpıklık mesela CHP'nin, mesela İP'in diğer yöneticilerini, oy ve gönül veren değerli mensuplarını değersizleştirip sıfıra indirmek değil midir?

"AKIL HOCALARI BOŞA DÜŞMÜŞLERDİR"

Milletimiz hep aynı şeyleri dinlemekten, hep aynı ezberlerin tekrarından ileri düzeyde rahatsız ve memnuniyetsizdir. Türkiye'nin başka işi gücü kalmadı da zillet ittifakı adayının kimliği ve kim olacağı meselesi mi tek gündem konusu oldu? Bu nasıl bir seviyesizliktir? "O mu olacak? Bu mu olacak? Şu mu olacak?" sorularına cevap arayan gafillerin akıl hocaları boşa düşmüşlerdir. Kuklacıya değil de kuklaya baktırmak için kuyruğa giren bozuk zihniyetler yaş tahtaya basmışlardır. Siyasi kalpazanlar ve milli irade kaçkınları suçüstü basılmıştır.

"DEMOKRASİYE SÜRÜLMÜŞ KARA BİR LEKEDİR"

Zilletin aday meselesi milletin meselesi değildir. Terörist Demirtaş'ın kanlı teklifleri, Sorosçu Kavala'nın kansız tembihleri, dış mihrakların karmaşık tertipleri, PKK/FETÖ kaotik tezvirleri, Kılıçdaroğlu ve diğerlerinin kirli tezgâhları aziz Türk milletine sökmeyecektir. Kendi isimlerini parlatmak için yakın çevrelerini kullanan malum beşli çetenin demokrasiye sürülmüş kara bir leke, Türk siyasetine sirayet etmiş istismar ve izansızlık numunesi olduklarını inanıyorum ki yakın bir zamanda herkes idrak ve ifade edecektir.

"CUMHUR İTTİFAKI DİMDİK AYAKTADIR"

Zillet ittifakı bir strateji kapsamında aday tartışmasını hem yapıyor hem de yaptırıyorken Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır. Bayağı dedikoduların hepsi bühtan ve beyhudedir. Cumhurbaşkanı adayımız bellidir, seçimin ne zaman yapılacağı da bilinmektedir.

"İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN REZİLLİĞİYLE TEYİT EDİLMİŞTİR"

CHP'nin ipini tutup diyet listesi dayatanlar, Türkiye'nin muazzam yükselişini engelleyemeyecektir. Bu CHP'nin milli, manevi, kültürel ve tarihi değerlerimizle arasına kalın bir çizgi çektiği de en son İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin rezilliğiyle teyit edilmiştir.

"BU SOYSUZLUK NASIL GÖSTERİLMİŞTİR?"

Be hey utanmazlar, yarı çıplak semazen nedir? Bu soysuzluk nasıl gösterilmiştir? 7,5 asırlık Mevlevi kültürüne bu saygısızlık nasıl hazmedilecektir? Bu kepazeliği izleyen belediye başkanını geçtik de Kılıçdaroğlu hiç mi utanmamış, hiç mi vicdanı sızlamamıştır?

"BATSIN SİZİN MODERNLİĞİNİZ"

CHP'li İzmir Belediyesi edepsizlik çukuruna devrilmiştir. Bir de çıkmışlar, yarı çıplak soytarıyı, Türkiye'yi 50'den fazla ülkede temsil etmiş bir modern dans sanatçısı ve koreograf olarak tanıtmışlar. Neymiş, modern bir dans gösteriymiş. Batsın sizin modernliğiniz!

"CHP ÇÖPTEDİR"

CHP yönetimi, köksüzlüğün bataklığına saplanmıştır. Hz. Mevlana ne güzel de söylemiş: "Kiminle gezdiğinize, kiminle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin. Çünkü bülbül güle, karga çöplüğe götürür." CHP çöptedir, nitekim kılavuzları, ortakları, dostları insanlığın yüz karalarıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT