1. YAZARLAR

  2. Kutluhan Tencan

  3. Dağları eriten dünya gençliği
Kutluhan Tencan

Kutluhan Tencan

Detail Haber / Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Dağları eriten dünya gençliği

A+A-

“Dağları Taşıyan Budala İhtiyar adlı bir Çin masalı vardır. Bu masal, çok eskiden Çin’in kuzeyinde yaşayan ve Kuzey Dağının Budala İhtiyarı adıyla bilinen yaşlı bir adamı anlatır. Bu adamın evi güneye bakarmış; kapısının önünde duran Tayhang ve Vangvu adlı iki büyük dağ, yolu kapatırmış. Adam bir gün oğullarını çağırmış ve hep birlikte kazma küreğe sarılmışlar, dağları büyük bir kararlılıkla kazmaya başlamışlar. Akıllı İhtiyar adıyla bilinen bir başka aksakal onları görünce gülmekten kırılmış : ‘Amma da aptalsınız! Bu iki koca dağı kendi başınıza hayatta kazıp bitiremezsiniz!’ demiş. Budala ihtiyar cevap vermiş: ‘Ben ölünce oğullarım devam eder; onlar ölünce torunlarım devam eder; torunlarım da ölünce onların oğulları ve torunları devam eder ve bu durmadan sürüp gider. Dağlar ne kadar yüksek olursa olsun, daha fazla büyüyemezler. Ama bizim kazdığımız her bir parçayla biraz daha küçülürler. Kim demiş onları yerle bir edemeyiz diye? Akıllı ihtiyarın yanlış görüşünü böylece çürüttükten sonra, inancından hiçbir şey yitirmeden her gün kazmaya devam etmiş. Tanrı bütün bu olup bitenden çok etkilenmiş ve yeryüzüne iki melek göndermiş; bu melekler de dağları sırtlayıp götürmüşler.”

Bugün, Anti-Emperyalist Dünya Gençliği dağları sırtlayan melek konumunda. Dün batmaz denilen imparatorlukları batıran Türk devrimcilerinin geleneği devam ediyor. Türk Devriminden aldığımız mirasla dün olduğu gibi, bugünde aşılmaz dağlar aşıyor, yenilmez denilen kuvvetleri bugün; Fırat Kalkanı’yla, Zeytin Dalı Harekâtı ile birer birer yeniyor ve yeni bir dünyanın doğduğuna şahit oluyoruz. Emperyalizm, Çin masalındaki dağdı ve şimdi o dağ, sadece ülkemizde verilen mücadeleyle değil tüm dünyada verilen antiemperyalist mücadeleyle yarıldı ve şimdi ufalanıyor, yarında ayaklar altına alınacak şüphesiz.

Yeni dünyanın gençlerini bu mücadelede, daha programlı daha planlı bir şekilde örgütlemek ise Türk gençliğine, Türkiye Gençlik Birliği’ne düşüyor. TGB önderliğinde 17-23 Mart tarihlerinde 25 ülkenin katılımı ile gerçekleşen Uluslararası Anti-Emperyalist Gençlik Buluşması Mazlum ve Gelişen ülkelerin sesi ve nefesi oldu. Afrin’de savaşan Mehmetçiğimizin sesi; Venezuela’da, Filistin’de, Rusya’da, Hindistan’da, Suriye’de yankılandı. Tıpkı Amerikan paçavraları olan PKK’nın, PYD’nin kaçış seslerinin tüm dünyada duyulması gibi.

Ve bu kaçış tüm dünyada sürecek, yalnızca bölgemizde değil tüm dünyada yenilecek; emperyalizm! Çünkü Mehmetçik, Atlantik dünyasının, sömürü dünyasının tüm rüyalarını kabusa çevirecek ve yeni dünyanın kurucuları olan Türk Gençliği ve Anti-Emperyalist Dünya Gençliği hepimizin arzusu olan eşit, paylaşımcı, aydınlanmacı ve üreten dünyayı el birliği ile kuracak.  Ufalanan dağın ayaklar altında kalacağı güne tüm kararlılığımızla ilerliyoruz, hepimizin içi ferah olsun, TGB görev başında!

 

SOSYAL MEDYA TAKİP İÇİN;

Twitter.com/KutluhanTencan

İnstagram.com/kutluhantencan

Facebook.com/kutluhan.tencan

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT