Cumhurbaşkanı Erdoğan Endonezya'da düzenlenen G-20 Liderler Zirvesi'nde bir konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"BİR GECE ANSIZIN YİNE GİDEBİLİRİZ"

Dev timsah, küçük çocuğu babasının gözleri önünde yuttu Dev timsah, küçük çocuğu babasının gözleri önünde yuttu

Gazetecilerden biri Erdoğan'a Yunanistan'la gergin seyreden ilişkileri sordu. Cumhurbaşkanı komşu ülkenin son zamanlarda yaptığı tahrik ve tacizlere karşı dikkat çeken bir çıkışta bulundu. Erdoğan " Yunanistan'ın bu tür yaklaşımları, duruşu benim her zaman söylediğim 'Bir gece ansızın gelebiliriz' kelamıkibarını asla geriye götürmez. Dolayısıyla bir gece ansızın yine gidebiliriz. Yunanistan'da bir iki isim var ki bunlar rahat durmuyor. Hadlerini bilmiyorlar. Bu noktada biz diyoruz ki 'Komşu, komşuluk hukukunu bil. Bizimle fazla dalaşma.' Türkiye nerede siz neredesiniz? Buna dikkat edin." dedi.

"YERİNİ, YURDUNU BİLECEKSİN"

Cumhurbaşkanı sözlerini şöyle sürdürdü: "İstediğin kadar Adaları doldur, hiçbiri sana fayda sağlamayacaktır. Burada Türkiye var, yerini yurdunu iyi bileceksin. Geçmişini bir okursa, tarihini incelerse orada görecektir. Bu iş kürek işi değil, yürek işidir."

"GEREĞİ NEYSE YAPARIZ" DEMİŞTİ

Erdoğan daha öncede katıldığı bir programda da Yunanistan lideri Miçotakis'i hedef almış ve "Yunanistan Başbakanı, ABD'den yardım istiyor. Neye karşı? Türkiye'ye karşı. Ne yaparsan yap, biz gereği neyse bunu her zaman yapacağız, yapmaya hazırız" ifadelerini kullanmıştı.