Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirilen AK Parti TBMM Grup Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Bayramda gidenlere müsaade etmeme değerlendirmemiz var" açıklaması da hatırlatıldı.

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sığınmacı açıklaması: Huzurlu bir ortam sağlayınca kendileri gönüllü dönecek

Kılıçdaroğlu, partisinin vizyon belgesini açıklıyor Kılıçdaroğlu, partisinin vizyon belgesini açıklıyor

''HUZURLU BİR ORTAM SAĞLANINCA GÖNÜLLÜ OLARAK DÖNECEKLER''

Konuya ilişkin değerlendirmesi sorulan Erdoğan, ''Süleyman Bey'in dediği doğrudur. Sığınmacıları kovan değil kucaklayan bir iktidarız. Kuzey Suriye'deki briket ev inşaatı bittikten sonra o bölgede huzurlu ve güvenli bir ortam sağlandıktan sonra sığınmacılar zaten kendileri gönüllü olarak oraya dönecektir.'' sözleriyle yanıt verdi.

BAKAN SOYLU, DEVLET BAHÇELİ'YE YANIT VERMİŞTİ

İçişleri Bakanı Soylu, dün yaptığı açıklamada MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Ülkelerine bayram için giden sığınmacıların geri gelmelerine gerek yoktur." sözlerine yanıt vermişti. Soylu, Suriyelilerin bayramda ülkelerine gidip tekrar Türkiye'ye giriş yapması hakkında, "Gidişlerine müsaade etmeme konusunda kısıtımız var." demişti.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sığınmacı açıklaması: Huzurlu bir ortam sağlayınca kendileri gönüllü dönecek

SOYLU: ELBETTE ÜLKELERİNE DÖNECEKLER

Suriyelilerin elbette ülkelerine döneceğini belirten Soylu ayrıca "Bugüne kadar 500 bin gönüllü geri dönüş söz konusu. Bugün bu mesele provoke edilmeye çalışılmaktadır. Provokasyon demek en doğru tabirdir. Kılıçdaroğlu'nun sığınmacılar konusunda tahrik için olduğu apaçık ortada. Türkiye düşmanları ile hareket ediyor. Türkiye kaçak göçmenle mücadele ediyor. Türkiye'de 1 milyonu aşkın kaçak göçmen yakalanmıştır." ifadelerini kullanmıştı.