140 kilometre hızla giden aracın kaputu açıldı 140 kilometre hızla giden aracın kaputu açıldı

Bali'de düzenlenecek G-20 Liderler Zirvesi'ne hareket etmeden önce açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Caddesi'ndeki patlamaya ilişkin şunları söyledi:

Hain saldırının ardından olay yerine emniyet mensuplarımız gitmiş, yaralılarımız çevredeki hastanelere gönderilmiştir. Türkiye'yi ve Türk milletini terörle teslim alma çabaları bugün ve yarın olduğu gibi hedefine ulaşamayacak.

Size son olarak intikal eden rakam 4'ü olay yeri 2 si hastanede olmak üzere 6 vefat söz konusu. Yaralı ise 53.

Bunun dışında böyle çizikti, şuydu buydu farklı rakamlar gelebilir. Kısa zamanda bu vatandaşlarımız taburcu edilecektir.

Birazdan 15-16 Kasım 2022'de Bali'de 17. G-20 Liderler Zirvesi'ne hareket etmek için yola çıkıyoruz. Bu dönemde birlikte toparlanma anlayışıyla... Küresel gündemin en üst sıralarında yer alan gıda ve enerji güvenliği temel başlıklar olarak belirlenmiştir. Gıda krizinin önüne geçilmesi amacıyla Rusya-Ukrayna ve BM ile Karadeniz'de tahıl koridorunu hayata geçirdik. Sürecin devam etmesi için gayretlerimizi sürdürürken tahılın en çok ihtiyacı olan ülkelere ulaştırılması için çaba sarf ediyoruz. Bali'de mevkidaşlarımızla görüşmemizde bu konunun üzerinde duracağım.