Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısının ardından AK Parti'ye katılan belediye başkanlarına rozetlerini taktı. Erdoğan, ilk olarak Diyarbakır Çüngüş Belediye Başkanı'nı tebrik etti.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ ile mücadeleye değinerek, "Din kisvesi altında bu milleti sömürenlere de prim vermeyeceğiz, bu da böyle bilinsin" dedi. Erdoğan ayrıca 15 Temmuz'un yıl dönümü nedeniyle şehitlerimizi andı.

"DİYARBAKIR SEYAHATİMİZİN BEREKETİ OLDU"

Konuşmasını bitiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonrasında kürsüde kalmaya devam ederek, partisine katılan belediye başkanlarına rozetlerini taktı. İlk olarak Erdoğan'ın yanına Saadet Partisi'nden AK Parti'ye geçen Diyarbakır Cüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe geldi. Başkanın rozetini takan Cumhurbaşkanı, daha sonra Akmeşe ile kameralara poz verdi.

Erdoğan devamında, "Bu hafta gerçekten muhteşem bir Diyarbakır seyahati yaptık. Ve inşallah başkanımız da bu seyahatin bereketi oldu. İnanıyorum ki bunun devamı, çok daha farklı şekilde gelecektir. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Hep birlikte Diyarbakır'ı aslına rücu ettireceğiz." ifadelerini kullandı.

AK Parti'ye katılan belediye başkanına takılmadan edemedi: Diyarbakır gezimizin bereketi oldu

Erdoğan Mersin'deki saldırıya ateş püskürdü Erdoğan Mersin'deki saldırıya ateş püskürdü

Cumhurbaşkanı daha sonra Elazığ Yazıkonak Belediye Başkanı Sn. Hatif Çadırcı'yı tebrik edip rozetini takdim etti.