1. YAZARLAR

  2. Asena Şahin

  3. Çocuk olunca düzelir mi?
Asena Şahin

Asena Şahin

Hemşire / Aile Danışmanı
Yazarın Tüm Yazıları >

Çocuk olunca düzelir mi?

A+A-

Mutsuz giden evliliklerde eşler arasındaki sorunlar çözülmedikçe evlilik tam anlamı ile düzene oturmadıkça çocuk falan kurtarmaz o işi. Hatta daha büyük sorunlara bile yol açabilir.

İnsanlık tarihinin en pişmanlık içeren öğüdüdür çocuk yapınca düzelir sözü. Mutsuz evliliklerde çocuk prangadır cahil toplumların boşanma dedikodusunu ortadan kaldırmak için ortaya attıkları tutmayan bir tariftir. Çiftlerin bir türlü düzeltemedikleri evliliklerini hiçbir şeyden haberi olmayan minicik günahsız bir bebeğin düzelteceğini düşünmek mi? Korkunç.

Çocuk mutluluk için bir araç yada amaç olarak kullanılamaz. Çocuk, evinizin neşesi olmak, mutluluğunuza mutluluk katmak için birbirinize daha fazla kenetlenmeniz için dünyaya getirilmeli.

Sırf çocukları olduğu için mutsuz çekilmez bir hayata katlanıyor bazen çiftler kavga ediyorlar iletişim kuramıyorlar.

İşte böyle evlerde büyüyen çocuklar psikolojisi bozuk, mutsuz ,şiddete eğilimi yüksek olan, mutluluğu kötü alışkanlıklarda arayan nesiller olarak yetişiyor. Ve mutlaka böylesi evlerde yaşayan çocuklarda bir çocukluk travması kalıyor. 

Dikiş atılmış bir yara gibi hep izi kalan ve gördükçe o izin olduğu günü hatırlatan tekrar tekrar o günü yaşatan.

 Yapmayın bu kötülüğü ne kendinize ne hiçbir günahı olmayan yavrunuza yapmayın. Anne babalar mutsuzken mutlu bir evlat yetiştirebileceğinizi düşünmek nasıl bir saçmalıktır.

Düşünsenize yüksek ses çıkartan bir kavga edildi birbirinize bağırıldı kötü sözler söylendi anne bir tarafta ağladı baba kapıları çarpıp gitti. Bir gülüşü için dünyayı verdiğiniz yavrunuz size sabah düşman gibi baksın taraf tutsun sizi suçlasın ister misiniz peki? Bu durum daha da çok yakacaktır canınızı hayatı birbirinize zindan etmeniz yetmezmiş gibi birde  hiçbir şeyden haberi olmayan o yavruya zindan etmeyin. Onu bu evcilik oyununa katmayın.

Süzgeçten geçirin evliliğinizi, konuşun birbirinize zaman tanıyın destek alın kurtarın evliliğinizi mutlu olun. Ondan sonra da mutluluğunuza mutluluk katmak için doğru zaman olduğuna İnanın ve işte o zaman çocuk sahibi olun.

Mutlu kalın...


SOSYAL MEDYADA TAKİP İÇİN:

İnstagram.com/danis.ozaman

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT