1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP'li vekil Eren Erdem: Belgeleri Bülent Tezcan verdi, Zaman'a Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla gittim
CHP'li vekil Eren Erdem: Belgeleri Bülent Tezcan verdi, Zaman'a Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla gittim

CHP'li vekil Eren Erdem: Belgeleri Bülent Tezcan verdi, Zaman'a Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla gittim

CHP'li Milletvekili Eren Erdem hakkında açılan davayla ilgili Artı Tv'de canlı yayına katılarak kritik açıklamalar yaptı.

A+A-

Eren Erdem, '​Ben MİT tırları tutanaklarını Tezcan'dan istedim. O dönem gazeteciydim. Okudum ve bu konuda tweet attım. Ben bunları almışım ve haber yapmışım.' dedi.

FETÖ’den belge almakla yargılandığını açıklayan Eren Erdem kendisine MİT tutanaklarını veren kişinin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan olduğunu söyledi.

Hakkında açılan davayla ilgili konuşan Erdem, "Dava konusunda partimin yönetim kademesinden bir dayanışma görmedim.Ama örgütten çok destek gördüm. Bugün bir anket yapılsın ve CHP dendiğinde 10 isim yazın densin. Benim isimim ilk 5'in içerisinden çıkmasın ben partimden istifa ederim. Malesef falancanın yakını falancanın ekibi olmadığımız için listede yer alamadık. Malesef partide amcalarımız yok, FETÖ'de adamlarımız yok, MİT'te tanıdıklarımız yok. O nedenle bu sonuç oldu. Yaşadığım krizin temel nedeni ise partimde daha fazla sosyal demokrasi istememdir." dedi.

FETÖ'nün yayın organı Zaman gazetesine ziyaretiyle ilgili de konuşan Erdem, bu ziyaretin ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla gerçekleştiğini belirtti.

Erdem, aday gösterilmemesiyle ilgili, "Benim listede olmamamın nedeni Sayın Bülent Tezcan'la tüzük kurultayında karşı karşıya olmamızdır. Kendileri Genel Başkan Yardımcısı olmuştur, biz olamadık o daha güçlü pozisyonda olmuştur ve bizi ekarte etmeyi tercih etmiştir." dedi.

Eren Erdem şöyle konuştu;

Partimin görevlendirmesiyle Zaman Gazetesine Kanal Türk'e gittim. Partimden gelen bilgi ve belgeler doğrultusunda evet haberler yaptım. Ama benim kaynaklarım partimdi FETÖ'cüler değil. MİT tırları dosyası da dahil olmak üzere tüm belgelerin kaynakları CHP'de siyaset yapan arkadaşlarımdır. Buna rağmen ben aday gösterilmedim.

Ben MİT tırları tutanaklarını Tezcan'dan istedim. O dönem gazeteciydim. Okudum ve bu konuda tweet attım. Ben bunları almışım ve haber yapmışım.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT