1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP'den Meclis Başkanı Kahraman'a çok sert yanıt: Şahsınıza saygı göstermiyorum bana bunları göndermeyin
CHP'den Meclis Başkanı Kahraman'a çok sert yanıt: Şahsınıza saygı göstermiyorum bana bunları göndermeyin

CHP'den Meclis Başkanı Kahraman'a çok sert yanıt: Şahsınıza saygı göstermiyorum bana bunları göndermeyin

TBMM Başkanı Kahraman’ın iftar yemeği davetine CHP'li vekilden sert yanıt geldi.

A+A-

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın iftar yemeği davetine CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker'den sert yanıt geldi.

Meclis Başkanı Kahraman, 14 Haziran 2017 tarihindeki iftar yemeğine CHP Milletvekillerinden Uğur Bayraktutan’ı da davet etti. Kahraman davetinde, “Geçen yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da daha önce TBMM’de görev yapmış olanlar dahil tüm milletvekillerimizin katılımı ile bir iftar yemeği tertip etmiş bulunmaktayız. 14 Haziran 2017 Çarşamba günü verilecek olan iftar yemeğimizi Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan teşrif edeceklerdir. İftarımıza Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanımız Sayın Hulusi Akar da iştirak edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Meclis Başkanı Kahraman’ın resmi davetine, CHP’li vekil Uğur Bakraktutan da resmi yolla yanıt verdi. Kahraman’ın, Mustafa Kemal Atatürk’ün adını anmadığını, saygı göstermediğini belirten Bayraktutan, “Şahsınıza ben de saygı göstermiyorum” dedi. Bayraktutan yanıtının son bölümünde, Kahraman’dan gelecek hiçbir davetin kendisine iletilmemesini istedi. Aynı resmi yanıtı CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker'in de vermesi, "CHP'den Kahraman'a karşı ortak tavır" yorumlarına neden oldu.Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT