1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP, Uluslararası Suriye Çalıştayı düzenleyecek
CHP, Uluslararası Suriye Çalıştayı düzenleyecek

CHP, Uluslararası Suriye Çalıştayı düzenleyecek

CHP, eylül ayında 'Uluslararası Suriye Çalıştayı'nı toplayacak. Suriye Hükümeti'ni temsil eden isimlerin de davet edileceği iki günlük çalıştay İstanbul’da yapılacak.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetiminden “Uluslararası Suriye Çalıştayı” için yapılan hazırlıkları hızlandırmalarını istedi. Daha önce Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın “Suriyeliler için bir çalıştay yapmayı planlıyoruz” diyerek duyurduğu çalışma, CHP’nin İşçi Sendikaları-Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya emanet edildi.

Gazete Duvar'ın hazırlıkları sorduğu Ağbaba, “Biz çalıştayı, Hükümet Suriyeliler politikasını 180 derece değiştirmeden önce planlamıştık. Tüm tarafları davet edeceğimiz çalıştayda bu meselenin her yönünün konuşulmasını ve çözüm önerilerinin ortaya çıkmasını hedefliyoruz” dedi.

CHP tarafından mart ayında düşünülen ancak 31 Mart Yerel Seçimi ve ardından tekrarlanan İstanbul seçimi nedeniyle eylül ayına ertelenen çalıştayın İstanbul’da yapılması ve iki gün sürmesi planlanıyor.

Uluslararası Suriye Çalıştayı’na, Suriye Hükümeti'ni temsil eden isimlerin yanı sıra sivil toplum kuruluşları, Suriye meselesini takip eden akademisyenlerle gazeteciler ve Suriyelilerin Türkiye’de kurmuş olduğu sivil toplum örgütleri davet edilecek. Türkiye’den de Suriye’de ve Suriyeli mültecilerle çalışan kuruluşlar çağrılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT