1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan TBMM'de tarihi konuşma: Milli iradeyi satıyorsunuz, nokta!
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan TBMM'de tarihi konuşma: Milli iradeyi satıyorsunuz, nokta!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan TBMM'de tarihi konuşma: Milli iradeyi satıyorsunuz, nokta!

Kılıçdaoğlu'nun "YSK tarafından meşruiyeti tartışmalı hale getirilen mühürsüz seçim nedeniyle bu kürsüden bir bakana soru soramayacağız" sözleri Meclis'te tansiyonu yükseltti.

A+A-

Meclis özel oturumunda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yıldırım’ın ardından söz aldı. Kürsüye gelen CHP lideri “YSK tarafından meşruiyeti tartışmalı hale getirilen mühürsüz seçim nedeniyle bu kürsüden bir bakana soru soramayacağız” sözleri Meclis’te tansiyonu yükseltti. CHP liderinin bu sözleri AKP sıraları tarafından protesto edildi. Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın müdahalesiyle Kılıçdaroğlu konuşmasını sürdürebildi. Kılıçdaroğlu kendisine tepki gösteren AKP’lilere “Beni dinlemek zorundasınız. Milli iradeyi satıyorsunuz. Milletin iradesi kimseye teslim edilemez. Nokta” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını bitirip yerine geçmesinin ardından konuşan Meclis Başkanı Kahraman ‘yeni anayasa ile kuvvetler ayrılığı ilkesi gelmiştir’ dedi.

Kahraman’ın konuşmasının ardından yeniden kürsüye gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu “Ben Türkiye’yi milli irade ile gelenlerin yönetmesini isterim. Sayın Cumhurbaşkanı seçimle gelmiştir. Seçimle gelen bir kişiye vekalet edecek kişinin de seçimle gelmesi lazım. Eğer seçimle gelmiyorsa milli iradeye gölge düşmüş demektir. Ancak ve ancak darbe dönemlerinde seçimle gelmeyenler ülkeyi yönetmiştir. Bu bizim kabul edeceğimiz bir şey değiltir. Nokta…” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun ardından kürsüye yeniden Başbakan Binali Yıldırım geldi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT