1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP Lideri Kılıçdaroğlu Gaziantep’e geliyor! İşte geliş nedeni
CHP Lideri Kılıçdaroğlu Gaziantep’e geliyor! İşte geliş nedeni

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Gaziantep’e geliyor! İşte geliş nedeni

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanlığı seçimleri için Gaziantep'e geliyor. CHP Gaziantep il kongresi 9 Şubat’ta yapılacak.

A+A-

Bir süredir kulislerde erken seçim iddiaları konuşuluyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir hamle geldi. Kılıçdaroğlu, partisinin düşük oy aldığı 24 ili ziyaret edecek. Kemal Kılıçdaroğlu, bir yıl sürecek Türkiye turuna başlıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, düşük oy aldığı 24 ilden oy alma planıyla hareket geçti. Kılıçdaroğlu, daha önce bu 24 ile 106 milletvekili yollayarak rapor hazırlattı. Hazırlanan raporları yeterli bulmadı, kanaat önderleriyle buluşmaları için tekrar yolladı.

SAHAYA İNİYOR

Kemal Kılıçdaroğlu, söz konusu illeri kendi gezmeye başladı. Kılıçdaroğlu, bu kapsamda ilk olarak, geçtiğimiz cuma günü Aksaray'da muhtarlarla buluştu. Kılıçdaroğlu'nun gideceği iller CHP Lideri bir yıllık Türkiye turunda; Aksaray, Adıyaman, Bayburt, Çankırı, Çorum,Düzce, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Nevşehir, Osmaniye, Rize, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak, Yozgat'ı ziyaret edecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT