1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çankaya'da koronavirüs toplantısı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan toplantı öncesi açıklama
Çankaya'da koronavirüs toplantısı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan toplantı öncesi açıklama

Çankaya'da koronavirüs toplantısı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan toplantı öncesi açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'ndeki Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar.

CANLI YAYIN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında atılan adımlara ilişkin açıklama yaptı. 

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Kurumlarımızın ve STK’larımızın kıymetli temsilcileri sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkileyen koronavirüs hastalığıyla ilgili değerlendirme toplantımıza hoşgeldiniz. Toplantımızın ardından yapacağımız millete sesleniş mahiyetindeki basın toplantısında bu hastalığın dünyadaki ve ülkemizdeki sürecini detaylı bir şekilde anlatacağız. Onun için burada kısa bir giriş konuşmasının ardından önümüzdeki dönem için alacağımız tedbirlerin müzakeresine ağırlık vereceğiz.

Bugüne kadar sağlık tedbirlerini peyderpey hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Gönüllü veya zorunlu karantina uygulamaları sebebiyle günlük hayatı durma noktasına getiren böyle bir sürecin, pek çok boyutu yanında ciddi ekonomik boyutları da ortaya çıkacaktır. Türkiye olarak hem bu hastalığın salgın haline dönüşmesine engelleme, hem de ekonomiyi canlı tutma mecburiyetimiz var. ülkemizin ağustos 2018 yılında yaşadığımız kur-faiz-enflasyon saldırısının etkilerinden yeni yeni kurtulmaya, işlerin tekrar yoluna gitmeye başladığı bir dönemde ipin ucunu asla bırakamayız.

Kovid19 ile mücadele ederken tüm ekonominin çarklarının dönmesini sağlamak elbette kolay değildir. bunun için özel sektörümüzün de yerine getirmesi gereken sorumlulukları olduğu muhakkaktır. İnşallah bu zoru birlikte başaracağız

cankaya-kosku-toplanti.png

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, bugün Çankaya Köşkü'nde Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı yapılacak.

Toplantı saat 14.00'te başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı öncesi bir açıklama yapacak.

YOL HARİTASINI AÇIKLAYACAK

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, pazartesi günü yaptığı açıklamada ekonomide yol haritasının hazırlandığını duyurmuştu.

Albayrak, ekonomide atılacak adımların Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bu hafta açıklanacağını bildirmiş ve "Kurumlarımız da gerekli adımları hafta boyunca atacaktır." demişti.

Bu doğrultuda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü toplantının ardından ekonomide yol haritasını açıklaması bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT