1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Bursalı: Erdoğan'ı neden destekliyoruz?
Bursalı: Erdoğan'ı neden destekliyoruz?

Bursalı: Erdoğan'ı neden destekliyoruz?

Yeni Asır gazetesinin Genel Yayın Yönetmen'i Şebnem Bursalı Detail Haber'e konuştu.

A+A-

DETAİLHABER.COM

120 yıllık tarihi geride bırakan Türk basınında ilklerin öncüsü olan Yeni Asır Gazetesi, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediğini manşetinden iddialı bir şekilde açıkça belirttiler. Böylece ABD ve bazı Avrupa ülkelerinin gazetelerin seçimler öncesinde hangi siyasi hareketi destekleyeceğini okuyucularına duyurma geleneği Türkiye'de ilk olarak Yeni Asır  tarafından başlatılmış oldu.

120 YILLIK  DEMOKRATİK DURUŞ

1895 yılında Selanik'te yayınlanmaya başlanan Yeni Asır, halen Türkiye'nin kesintisiz ve doğru yayın yapan en eski gazetesi olarak Ege Bölgesinde yayın hayatına devam ediyor. Gazete 09.08.2014 sayısının manşetini  Cumhurbaşkanlığı seçimine ayırdı. Manşetten verilen haberde '1930'da Serbest Fırka ve Fethi Okyar'ı, 1950'de DP ve Menderes'i, 1983'te askere rağmen Özal'ı destekledik. Ve 09.08.2014’te 120 yıllık demokratik duruşa devam.... Türkiye'nin 12.Cumhurbaskani olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı destekliyoruz' ifadeleri öne çıkarıldı Türkiye'nin demokrasi ve vizyon açısından kırılma noktalarında açık tavrını sergilemekten çekinmeyen Yeni Asır, tarihten gelen misyonunu bugün de tekrarladı. 

ATATÜRK’E BAĞLI

Yeni Asır Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, Cumhurbaşkanı adaylarından Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 yıllık başbakanlığında Türkiye'yi Atatürk'ün 10.Yıl Nutku'nda ortaya koyduğu vizyon ve hedeflere ulaştırdığı için böyle bir karar aldıklarını ifade etti. Yeni Asır'ın 120 yıllık tarihinde hep demokrasiden ve milletten yana saf tuttuğunu kaydeden Yönetmen 'Türkiye'de bütün gazeteler izledikleri yayin politikalarıyla aslında bir adayı destekliyor. Biz okuyucularımıza duyduğumuz saygının bir gereği olarak ve tarihsel duruşumuza, kimliğimize uygun bir duruş sergilemek için böyle bir karar aldık. Yeni Asır olarak ülkemizin ve milletimizin aydınlık geleceği için çaba sarfeden, bedel ödemeyi göze alan, demokrasi yolundan şaşmayan kişi ve kurumların hep arkasında olduk, olmaya da devam edeceğiz" diyerek konuşmasına son verdi.

İŞTE O MANŞET SAYFASI (TIKLA BÜYÜK GÖR)

09say01yeniasir.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT