1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bülent Arınç kahkalara eleştirilerine çok sert seslendi
Bülent Arınç kahkalara eleştirilerine çok sert seslendi

Bülent Arınç kahkalara eleştirilerine çok sert seslendi

"Kahkaha" eleştirilerine yanıt veren Arınç, "Ahlak kurallarıyla ilgili bir konuşma yaptım. Direği gördüğünde dayanamayıp direğe çıkanlar size ancak acıyabilirim" dedi.

A+A-

Geçtiğimiz günlerde yaptığı 'kahkaha' açıklamasının ardından eleştirilen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gündeme dair soruları yanıtladı ve 'kahkaha' eleştirilerine yanıt verdi. Arın., "O konuşmamdan bir kısım alınmış. Sadece 'kadınlar kahkaha atmasın' dediysem akıl dışı bir iş yapmışımdır. Ama orada ahlak kurallarıyla ilgili bir konuşma yaptım. Kocasını bırakıp tatile çıkanlar, direği gördüğünde dayanamayıp direğe çıkanlar... Böyle bir hayatın içinde siz olabilirsiniz, size kızmanın ötesinde acıyabilirim." dedi.

Arınç'ın konuşmasından öne çıkanlar

O KONUŞMADAN BİR KISMI ALARAK ELEŞTİRİ YAPIYORLAR

"Bir bayramlaşma töreni yapıldı. Şükrediyorum ki, 1,5 saate yaklaşan konuşmayı tamamen veren haber kanalları olmuş. Bazı insanlar 1,5 saatlik konuşmadan bir kısmı alarak eleştiri yapabiliyorlar. Ne kadar iğrenç ne kadar temelsiz bir yakıştırmadır o konuşmanın tamamını dinleyenler bunların farkına vardırlar.

KADINLAR KAHKAHA ATMASIN DEDİYSEM...

Bunlara cevap vermeyi kabul etmem. O sizlerinki de arkasında duruyorum. Konuşmanın tamamını dinlesinler ve o konuşmamda insanların hayatına müdahale var mıdır karar veresinler. Faydalı bir konuşma yaptığımı düşünüyorum. Sadece Kadınlar kahkaha atmasın demişsem çok akıl dışı bir iş yapmışımdır. Ama orada görgü ve ahlak kurallarıyla ilgili bir konuşma yaptım.

KADINLARI KÜÇÜMSEYECEK BİR ŞEY SÖYLEMEDİM Kİ...

Bazı davranışlar suç olmasa bile ayıp olur. Bunları da bana göre güzel misallerle anlattım. Sadece kadınlara yönelik birkaç hatırlatma değil. Ben orada asıl erkekleri de muhatap alıyorum kendime. Ben şu ana kadar gözyaşlarıyla telefon açıp ruh dünyamızı anlattınız diyenlerin yanında twitterda alay konusu yapanlar da var. Bu yaşıma geldim kadınları küçümseyecek bir şey söylemedim ki.

Benim orada söylediğim şey insanların etik davranışlar içinde bulunması gerektiğidir. Ama toplumda hiçbir şekilde sınır tanımayan cinsel özgülükten başlayıp her şeyi her yerde yapabileceğini savunanlar var. Beğenmediğim şeyler olsa da ben onların hayatlarını kendi özgürlük alanları olarak görüyorum.

KOCASINI BIRAKIP TATİLE ÇIKANLAR, DİREK GÖRÜNCE DAYANAMANLAR...

Bazı sanatçılar var bunlar yapay kahkahalar atıyorlar. Bunun da fotoğrafını çekip bana gönderiyorlar. Gerçek kahkahalar var ve bunlar insanı rahatlatır. Ama bunlarınki yapay. Kocasını bırakıp sevgilisiyle tatile çıkanlar, direği gördüğünde dayanamayıp direğe çıkanlar… Böyle bir hayatın içinde siz olabilirsiniz. Size kızmanın ötesinde size acıyabilirim. Sizin hayatınıza ancak ağlanabilirse yerini bulmuş olabilir diye düşünüyorum."

ARINÇ NE DEMİŞTİ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da düzenlenen bir törende "İffet sadece bir isim değil kadın için de bir süstür iffet, erkek için de bir süstür. İffetli olacak erkek de olacak, zampara olmayacak eşine bağlı olacak, çocuklarını sevecek" dedi. Arınç, "Kadınsa o da iffetli olacak. Mahrem namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak, bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak" diye konuşmuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT