1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bozdağ’dan Almanya’daki saldırıya ilişkin mesaj: "İslam düşmanlığına hayır"
Bozdağ’dan Almanya’daki saldırıya ilişkin mesaj: "İslam düşmanlığına hayır"

Bozdağ’dan Almanya’daki saldırıya ilişkin mesaj: "İslam düşmanlığına hayır"

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 1993 yılında Almanya'da yaşanan saldırıya ilişkin, "Irkçılık, yabancı düşmanlığı, ayrımcılık ve İslam düşmanlığı...

A+A-

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 1993 yılında Almanya'da yaşanan saldırıya ilişkin, "Irkçılık, yabancı düşmanlığı, ayrımcılık ve İslam düşmanlığı yapanların cesaret bulacağı,daha da çoğalıp azgınlaşacağı eylem ve söylemlerde bulunan Avrupalı siyasetçi, yönetici ve sorumluluk sahipleri, kendi ülkelerine de Avrupa değerlerine de kendilerine de zarar vermektedir" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 1993 yılında Almanya'da meydana gelen saldırıya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklamada bulundu. Almanya Solingen'de 29 Mayıs 1993'te ırkçı bir grup tarafından gerçekleştirilen kundaklamada Genç ailesinden 5 kişinin yanarak hayatını kaybettiğini anımsatan Bozdağ, "Bu faşist saldırıyı bir kez daha lanetliyor, hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Avrupa'da son yıllarda artan ırkçılık, yabancı düşmanlığı,ayrımcılık ve İslam düşmanlığı; sadece yabancıları ve Müslümanları tehdit etmiyor, aynı zamanda Avrupalıları da tehdit etmektedir. Solingen ve benzeri faciaların yaşanmaması, masum insanların suçlanıp, dışlanıp, öldürülmemesi için Avrupalı siyasetçilere, yöneticilere ve sorumluluk sahibi herkese büyük görev düşmektedir. Irkçılık,yabancı düşmanlığı, ayrımcılık ve İslam düşmanlığı yapanların cesaret bulacağı,daha da çoğalıp azgınlaşacağı eylem ve söylemlerde bulunan Avrupalı siyasetçi, yönetici ve sorumluluk sahipleri, kendi ülkelerine de Avrupa değerlerine de kendilerine de zarar vermektedir. Yeni Solingenlerin ve katliamların yaşanmaması için hep birlikte, "ırkçılığa hayır, yabancı düşmanlığına hayır, ayrımcılığa hayır, İslam düşmanlığına hayır" demeliyiz. Avrupa'nın ve dünyanın geleceği,birlikte her türlü aşırılığa karşı çıkmakta ve çalışmaktadır" açıklamasında bulundu.

İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT